2020 Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika Vizesi Nasıl Alırım?

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar? Amerika vizesi almak istiyorsanız öncelikle başvuru yaparken gerekli olan pasaportunuzun en azından 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Ayrıca pasaportunuzun minimum iki sayfası boş durumda olmalıdır ve bunun yanında Amerika’dan planladığınız dönüş tarihinden itibaren altı ay süresince geçerliliği olmalıdır. Amerika Konsolosluğu başvuru için gerekli olan belgeleri açıklar ve bütün belgelerinizi hazır etmeniz durumunda ilk olarak web sitelerinde bulunan DS 160 adlı başvuru formunu online olarak doldurmanız gerekir. Eksik belgeniniz olması durumunda vizenizin çıkmasına dezavantaj olarak yansıyacaktır.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika Vizesi Almak İçin Davetiye Kullanabilir Miyim?

Amerika’ya gitmek için turistlik yani ziyaretçi vizesi almak istiyorsanız Amerika’da yaşayan birinden davetiye almak ve bunu belge olarak sunmanız yerine getirmeniz zorunlu olan bir istek değildir. Yine de davetiye almanız durumunda vize alma işleminizin olumlu sonuçlanmasında ve daha hızlı gerçekleşmesinde bir avantaj olarak davetiyenizi kullanabilirsiniz.

Amerika Vizesi için Randevu Nasıl Alırım?

Vize almak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken web sitesinde bulunan online başvuru formunu doldurmaktır. En azından üç gün önce internetten başvuruyu yapmanız beklenir. Daha sonradan ise vize başvuru ücretini banka hesaplarına göndermeniz gerekir. Buradan alacağınız bankadan aldığınız dekontta randevu almanız için gerekli olan numara bulunur. Bu numarayı aramanız dahilinde randevunuzu alabilirsiniz.

Amerika Vize Almak Kaç Gün Sürer?

Amerika Vizesi Ne Kadar Zamanda Çıkar?

Başvurunuzda bulunan belgelerin eksiksiz olması durumunda vizenizi almanızın önünde uzun bir engel yoktur. Amerika vizesinde pasaport takibi konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Yaklaşık olarak üç ile beş gün süre zarfında vizeniz çıkmaktadır fakat bazı durumlarda bu süre bir hafta olabilmektedir. Bu konuda önemli olan sizin işlemlerinizin gerçekleşmesi için belgelerinizin yeterli olmasıdır. Herhangi bir belgede eksiklik olması durumunda süreç oldukça uzayabilmektedir. Bu nedenle evrak eksikliği olmadan başvurmaya dikkat etmelisiniz.

Amerika Vizesi Onaylandıktan Sonra Süreyi Tekrar Uzatabilir Miyim?

Örneğin Amerika ziyaret vizesini aldığınızı düşünürsek size verilen en fazla doksan günlük bir süredir. Amerika’ya gittiniz fakat verilen süre sizin için yeterli olmadığında bu süreyi uzatmanız mümkündür. Bunun için yapmanız gereken tekrar başvuru yapmak ve uzatma süresi için talep edilen belgeleri hazırlamaktır. Tekrar ödeyeceğiniz ücret karşılığında vizenizin süresini tekrar uzatabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı