Antakya Hatay Usulü Soslu Döner Kaç Kalori

Antakya Hatay Usulü Soslu Döner Kaç Kalori, hatay Usulü Tavuk Döner Normal dürüm tavuk dönerlerden farklı olarak içerisinde patates kızartması turşu ve domatesli sos bulunan bir dürüm çeşididir.

Odun ateşinde yapılır. Hayatın İskenderun ilçesine özgü bir yemektir. Normal dönere göre farklı malzemeler kullanıldığı için kalorisi de farklıdır. Odun Ateşinde pişirilmesi sebebi ile çok cezbedici bir tadı olan bu dürüm döner çeşidinin kalori miktarını öğrenince yemek için o kadar da istekli olmayacaksınız. İskenderun usulu Soslu Tavuk Dürüm Dönerin Kalorisi ;

Hatay Usulü Soslu Döner

Antakya Hatay Usulü Soslu Döner Kaç Kalori

1 Hatay Usulü Tavuk Döner Kaç Kaloridir : 490 Kalori

1 Adet Tavuk Dürüm Döner Kaç Kalori : 350 Kalori

İçerisinde Bulunan Tavuk Döner 1 Porsiyon 100 Gr Olarak Hesaplanmıştır.

 

Ayrıca bu tarz yiyeceklerin yanında içilen gazlı veya gazsız içeceklerin salata gibi aperatiflerin yada yemek üstüne yenilecek tatlının da kalorisini hesaba eklerseniz ortalama bir öğünde alacağınız kalori miktarı 700 kalori civarında olacaktır.

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Kafadan 1000 kalori var tekrar hesaplamanızı öneririm.Çünkü gelen dürüm 460 gram geliyor.Dediğiniz gibi tavuk 100 gr olsa içindeki ekstra patates kızartması 50-60 gr olsa sosu daha saymıyorum.Kalan ağırlık 300-310 gr bu da lavaş ın kalorisinde 735-750 kalori.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı