2020 AÖF Final Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

2020 AÖF Final Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? Milyonlarca öğrencinin kayıt olduğu ve de okuduğu Anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesi sınavına sayılı günler kaldı. Bir çok öğrenci umutlarını bu sınava bağladı. Bu milyonlarca öğrencinin arasında azımsanmayacak kadar da hem çalışıp hem de okuyan öğrenciler bulunmaktadır. Hem üniversite eğitimlerini tamamlar iken bir yandan da iş alanında bir çok tecrübe kazanarak maddi olarak da sıkıntı çekmiyorlar. Bir çok öğrenci Eskişehir Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesini okumaktadır. Eğitim kalitesi ile de adından epey söz ettiren Eskişehir Anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesi bir çok öğrenciye de kolaylık sağlayıp güzel olanaklardan faydalanması için fırsat sunmuştur. Bir çok öğrenci Eskişehir Anadolu üniversitesinin açık öğretim fakültesi sayesinde üniversite eğitimlerini tamamlayarak bir çok iş fırsatından da faydalanmalarını sağlamaktadır.

Eskişehir Anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesine kayıtlı öğrencilerin final sınavlarına sayılı günler kala tüm öğrenciler heyecanlı bekleyiş içerisinde sınavlarına çalışmaya devam etmekte..

Eskişehir Anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesine kayıtlı olan tüm öğrenciler ilk sınavlarına 1 ay önce girmişlerdi. İlk sınav yüzde kırk etkilerken şimdi girecekleri ikinci sınavın değeri çok daha fazla olup yüzde altmış değerinde olmaktadır. Bu yüzden bir çokaçık öğretimli öğrenci ikinci sınava çok daha önem vermektedir.

AÖF Final Sınavı Geri Sayım Başladı İşte AÖF Final Tarihleri

Aöf sınavı yüzde altmış değerinde olan ikinci sınavı 18 – 19 Ocak 2020 tarihinde gerçekleşecek. Saatler her ders için farklı olup alınan dersler doğrultusunda öğleden önce ve de öğleden sonra olmak üzere iki oturum gerçekleşecek. Oturum süreleri de yine alınan ders sayısına bağlı olarak değişim göstermektedir. İlk oturum saat 10.00 da başlar iken ikinci oturum ise 14.00 da başlayacaktır. Eskişehir Anadolu üniversitesi açık öğretim öğrencileri AÖF giriş belgelerini ve kimliklerini unutmamalıdırlar. Sınava geç kalan açık öğretimli öğrencilerin ise geç kalmama konusunda dikkat edip sınava tam zamanında girmeye dikkat etmelidirler. Aöf ikinci sınav 3 – 4 haziran için son bir hafta kala tüm öğrencilerin çalışmalarını arttırmaları gerekmektedir.

AOF Sınav Sistemi Değişti

Geçmişte sadece bir yıl içerisinde bir vize ve bir final yapılırken artık er dönem bir vize ve bir final sınavı yapılıyor. Bu öğrencilerin derslerde geçme şansını daha arttırdığını söyleyebiliriz. Düşük not ile de rahat bir şekilde geçilebiyor. En düşük geçme notu alan öğrenci artık ders geçebilecek. Eskiden bu durum daha zor ve sıkıntılı idi.

AOF 3 Ders Sınavı Geldi

AOF öğrencileri için bir çok kolaylık yapılıyor. İlki 2019 yaz sezonunda gerçekleşen 3 ders sınavı ile sınava giren her öğrenci istediği 3 ders için geçme hakkını kullanabildi. Oldukça rahat olan eğitim herkes için tavsiye edebiliriz. Aof sınavı ne zaman olduğunu ise yukarı da ki sayaç ile her gün kontrol edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı