AÖF Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Ülkemizde çok sayıda Açık öğretim öğrencisi bulunmaktadır. Açık Öğretim Fakültelerinin bütün işlemleri Anadolu Üniversitesi’nin sitesi üzerinden yapılmaktadır. Bu işlemleri yapmak için kayıt esnasında edindiğiniz ortak bir şifreniz bulunmaktadır. Bu şifre ile hem ders notlarınızı hem sınav tarihlerinizi hem de diğer güncel işlemlerini takip edebilirsiniz. Kısacası Açık öğretim öğrencileri için bu şifreler oldukça önemlidir. Bazı öğrenciler şifrelerini unuttuğu için yeni işlemlerini ne yazık ki gerçekleştiremiyor.  Bu durumda öğrenciler hemen yeni bir şifre talebinde bulunmak zorunda kalıyor. Eskiden şifre yenileme işlemleri için çağrı merkezlerinde saatlerce işlem yapılıyordu. Burada sonuç alınamazsa öğrencinin şehrinde bulunan bürolara gitmesi icap edebiliyordu. AÖF üzerinden şifre yenilemek bundan böyle oldukça basitleşti. Biz de bu yazımızda açıköğretim şifremi unuttum, ne yapmalıyım? sorusuna cevap verdik.

Açıköğretim şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Bu yazımızda AÖF üzerinden kolayca şifrenizi nasıl yenileyeceğinizi aktaracağız.

AÖF Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Açıköğretim Şifre Yenileme

Banka kartları, forumlar, web siteleri, sosyal medya hesapları derken aklımızda tutmamız gereken onlarca şifre oluyor. Her yerde aynı şifreyi kullanmamak adına şifreleri sık sık değiştirme yoluna gidiyoruz. Bazen de koyduğumuz bir şifreyi unuttuğumuz için yenilemek zorunda kalıyoruz. Açıköğretim şifresi genelde güvenlik amacıyla yenileniyor. AÖF şifresini yenilemek için Anadolu Üniversistesi’nin resmi sitesine giriş yapmak gerekiyor. Sistemde yer alan mail adresi veya SMS olarak telefonlara yeni şifrelerimizi kolayca aktarabiliyoruz. Bunun için önce sisteme giriş esnasında yer alan Şifremi Unuttum bağlantısına tıklamak gerekiyor.  Yeni şifre sistemde yer alan iletişim araçlarından en az birine çok kısa süre içinde geliyor.

Öğrencilerin Beklediği Uygulama

Bu uygulama 1.5 milyondan fazla kişiyi yakından ilgilendiriyor. Anadolu Üniversitesi bu uygulamayı özellikle çağrı merkezlerindeki yoğunluğun önüne geçmek için yaptıklarını belirtiyor. Bazı öğrencilerin hala sistemde güncel telefon numaraları bulunmuyor. Bu kişiler şifre değiştirirken ne yazık ki hala problem yaşıyor. Bu öğrenciler önce bürolara gidip güncel mail ve telefon bilgilerini kaydetmeliler. Aksi takdirde olası bir şifre yenileme işleminde sonuç alamamaktadırlar. Öğrenciler aynı işlemi yeni uygulamaya konulan Anadolu Mobil üzerinden de gerçekleştirilebilir. Anadolu Üniversitesi’nin ön ayak olduğu bu tip değişiklikler öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı