Sınavlar Ne Zaman Kaç Gün Kaldı

2018 AÖF Sınavları Ne Zaman?

2019 Açık Öğretim 3 Ders Sınavı Ne Zaman?

2019 Açık Öğretim 3 Ders sınav tarihleri geçtiğimiz günlerde açıklandı. Anadolu üniversitesi tarafından yayınlanan sınav takvimine göre 3 ders sınavı 27 Temmuz 2019 günü yapılacak. Sınav giriş belgelerine Açık Öğretim Fakültesi’nin resmi internet sitesinde bulunan öğrenci sayfanızdan ulaşabilirsiniz.

Açıköğretim 3 Ders Sınavına Kimler Girebilir?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 3 ders sınavına girebilmenin koşulları şunlardır;

Kayıt olunan bölümden mezun olabilecek durumda iken en fazla 3 dersten başarısız olarak mezun olamayan öğrenciler, bu derslerin oldukları dönemlerde kayıt yaptırdılar ve başarısız oldularsa, 3 ders sınavına girmeye hak kazanıyorlar. Ancak ilgili dönemde kayıt yaptırmayan öğrenciler 3 ders sınavına giremez.

Anadolu Üniversitesi Sınav Takvimi 


Anadolu Üniversitesi Açık öğretim fakültesi için planlanan resmi sınav tarihlerini tablo halinde paylaştık. Bu tabloda güz ve bahar dönemi olarak bir eğitim-öğretim yılının 2 döneme bölündüğünü görüyoruz. İlk dönemde ara sınav ve dönem sonu sınavı bulunmaktadır. İkinci dönemde ise aynı şekilde ara sınav ve dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Bu dönemlerin sonunda ise tek ders sınavı yapılmaktadır. Bu sınavlarla alakalı 2018 için geçerli tarihleri yukarıda paylaştık.

AÖF Nedir?

Liseyi bitiren öğrencilerimiz üniversite hayalleri ile tanışırlar. Tabi günümüzde sadece liseyi bitirdikten sonra değil artık liseyi bitirip aradan yıllar geçen bir çok insan da üniversite okumak istemektedir. Memleketinden uzaklara gidip üniversite okuma şansı bulunmayan insanlar açık öğretim fakültesi hizmetinden yararlanabilir. Açık öğretim fakültesi uzaktan eğitim sistemi ile çalışmaktadır. Yani farklı illerde ikamet ederek evinizden üniversite okuma fırsatını bizlere açık öğretim fakültesi sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  2017 Adalet Bakanlığı Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

Türkiye’de bazı üniversitelerin bünyesinde açık öğretim fakültesi bulunmaktadır. Ama yukarıda paylaşmış olduğumuz tarihler sadece Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi için geçerli tarihlerdir.

Türkiye’de her ilde bürosu bulunan açık öğretim fakültesi öğrencilere bu bürolar sayesinde hizmet sunmaktadır. Bu bürolarda öğrencinin okuduğu bölümle alakalı ders kitapları ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Son zamanlarda büyük ilgi gören açık öğretim ile üniversite okuma sistemi binlerce öğrenci tarafından tercih edilmektedir.

Sponsorlu Reklamlar

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün