2018 AÖF Sınavları Ne Zaman?

2018 Açık Öğretim Sınavı Ne Zaman?

Anayasa referandumu nedeniyle 2018 Açık Öğretim sınav tarihleri değişmiş olup yeni sınav tarihleri aşağıdaki gibidir.

SINAV TÜRÜ SINAV TARİHLERİ
Güz Dönemi Ara Sınavı 25 – 26 Kasım 2017
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 13 – 14 Ocak 2018
Bahar Dönemi Ara Sınavı 14 – 15 Nisan 2018
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 02 – 03 Haziran 2018
2017-2018 Üç Ders Sınavı 21 Temmuz 2018

Anadolu Üniversitesi Açık öğretim fakültesi için planlanan resmi sınav tarihlerini tablo halinde paylaştık. Bu tabloda güz ve bahar dönemi olarak bir eğitim-öğretim yılının 2 döneme bölündüğünü görüyoruz. İlk dönemde ara sınav ve dönem sonu sınavı bulunmaktadır. İkinci dönemde ise aynı şekilde ara sınav ve dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Bu dönemlerin sonunda ise tek ders sınavı yapılmaktadır. Bu sınavlarla alakalı 2018 için geçerli tarihleri yukarıda paylaştık.

AÖF Nedir?

Liseyi bitiren öğrencilerimiz üniversite hayalleri ile tanışırlar. Tabi günümüzde sadece liseyi bitirdikten sonra değil artık liseyi bitirip aradan yıllar geçen bir çok insan da üniversite okumak istemektedir. Memleketinden uzaklara gidip üniversite okuma şansı bulunmayan insanlar açık öğretim fakültesi hizmetinden yararlanabilir. Açık öğretim fakültesi uzaktan eğitim sistemi ile çalışmaktadır. Yani farklı illerde ikamet ederek evinizden üniversite okuma fırsatını bizlere açık öğretim fakültesi sunmaktadır.

Türkiye’de bazı üniversitelerin bünyesinde açık öğretim fakültesi bulunmaktadır. Ama yukarıda paylaşmış olduğumuz tarihler sadece Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi için geçerli tarihlerdir.

Türkiye’de her ilde bürosu bulunan açık öğretim fakültesi öğrencilere bu bürolar sayesinde hizmet sunmaktadır. Bu bürolarda öğrencinin okuduğu bölümle alakalı ders kitapları ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Son zamanlarda büyük ilgi gören açık öğretim ile üniversite okuma sistemi binlerce öğrenci tarafından tercih edilmektedir.


One Reply to “2018 AÖF Sınavları Ne Zaman?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir