Kapat

Araç Ruhsatı Kaç Günde Gelir?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 5,00. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
Anasayfa
Kaç Günde Araç Ruhsatı Kaç Günde Gelir?
Araç Ruhsatı Kaç Günde Gelir?

Araç ruhsatı kaç günde gelir? Araç ruhsatımı benden başkası alabilir mi? Bir yakınımın araç ruhsatımı alması mümkün müdür? Araç ruhsatım gelmiyor ise bunun sebebi ne olabilir? Siz de bu soruların cevaplarını arıyorsanız, bu yazımızda yanıtlara yer verdik. Araç ruhsatı kaç günde gelir? İşte cevabı…

Araç Ruhsatı Kaç Günde Gelir?

Yeni araç alanların özellikle satın aldıkları ilk araç ise, ilk merak ettikleri konu araç ruhsatının nasıl alınacağı, araç ruhsatı kaç günde gelir? ve araç ruhsatını benim yerime kim alabilir? şeklinde olmaktadır. Özellikle tam zamanlı çalışanlar, araç satın aldığı sırada şehir dışında ya da yurtdışında olanlar, kısaca aldıkları araç için gerekli olan ruhsatı kendileri almaya fırsatı olmayanlar, araç ruhsatını benim yerime kim alabilir? sorusunu sormaktadır. Ruhsatınızı almaya fırsatınız yoksa, Evet adresinizde (ikametinizde) bulunan bir başkası (ailenizden biri, eşiniz, 18 yaş üzeri çocuğunuz) sizin yerinize ruhsatınızı alabilir.

Aracınızı satın alırken yapmanız gereken aşamalardan biri de notere gitmektir. Notere başvurduğunuzda, size noter tarafından “Araç Tesciline İlişkin Geçici Belge” adlı bir belge verilmektedir. Verilen bu belge aracınızın geçici ruhsatı olarak bir süreliğine kullanılabilmektedir. Tabii ki Araç Tesciline İlişkin Geçici Belge’nin kullanımı için de belirli bir süre mevcuttur. Bu süre tam olarak 30 gündür. Peki araç ruhsatı kaç günde gelir?

Araç Ruhsatı Kaç Günde Gelir?

Asıl “Araç Ruhsatınız” işlemler sırasında bildirdiğiniz adrese PTT ile gönderilir. Eğer araç ruhsatınız elinize 10 günden uzun süredir ulaşmadıysa İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği’nden teslim almak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Kısaca araç ruhsatı kaç günde gelir? sorusunun yanıtı, net olmamakla birlikte adresinize ulaşması 1 ayı bulabilecektir. İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği ruhsatın onlara ulaşmadığını söylüyorsa muhtemelen PTT’de işlem sırası bekliyordur. Şunu da belirtelim ki gönderim ücreti alıcı tarafından ödenir ve gönderilen adres geçici belgeniin üzerinde yazmaktadır.

Ruhsatınız uzun süre gelmedi ise sigortanızı yaptırmamış olabilirsiniz. Aracı notere başvurarak satın aldıktan sonra yaklaşık on beş gün içinde sigorta yaptırmanız gerekir. Aracınızın ruhsatını göremiyorsanız, bunun sebebi sigortasız olmasıdır.

Ayrıca Araç Muayene Kaç Yılda Bir Yapılır ? Yazımıza da Göz Atabilirsiniz.

“Araç Ruhsatı Kaç Günde Gelir?” üzerine 2 yorum

  1. erayyy says:
  2. samsun says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.