Aras Kargo Kaç Günde Gelir?

Eşya taşımacılığının büyük kısmı kargo şirketleri tarafından yapılır. Kargo firmaları yurtiçi ve yurtdışında hizmet verirler. Türkiye’de birçok il ve ilçede şubeleşmişlerdir. Böylece müşterilere kolayca ulaşabilirler. Alıcı ve gönderici açısından şube sayısı oldukça önemlidir. Aras kargo da bu hizmeti veren kurumlardan birisidir.

İl ve ilçe merkezlerinin büyüklüğüne göre şube sayısı değişmektedir. Kargo firmaları yurt içinde kamyon ve tırlar ile taşıma yaparlar. Şehir içinde ise transit araçları teslimatta kullanılır. Kargo firmaları taşıma ağlarını bölgelere göre ayırırlar. Birçok ilde aktarma merkezi bulunur. Böylece Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna hızlı taşıma yapılır. Güvenli ve hızlı olması sebebi ile de insanlarca tercih edilmektedir.

aras kargo kaç günde gelir
aras kargo kaç günde gelir

Kargo Kaç Günde Gider?

Aras kargo taşımacılık yapan kurumsal firmalardandır. Şube ve merkezler birbirlerine bağlı olarak çalışır. Göndermek istediğiniz eşyanın öncelikli olarak paketlemesi yapılır. Bunun için koli ya da kargo poşeti kullanılabilir.

aras kargo çalışma saatleri
aras kargo çalışma saatleri

Kargoda taşınamayacak bazı eşyalar vardır. Bu eşyaların ne olduğu kargo görevlisi tarafından size bildirilir. Genel olarak canlı hayvan, silah ve kıymetli eşyalar taşınmaz. Elektronik eşyalar ise sigortalı olarak taşınmaktadır. Uygun şekilde paketlenen ürünler kargo şubesine teslim edilir. Eşyalar büyükse kuryeler adrese de çağırılabilir.

Gönderilen eşyanın boyutuna göre fiyat belirlenir. En, boy ya da ağırlık fiyatta belirleyicidir. Alıcı adresi yetkiliye bildirildikten sonra kuryeye verilir.

aras kargo gönderi ücretleri
aras kargo gönderi ücretleri

İl ya da ilçeden gönderdiğiniz ürün, varış noktasındaki şubeye teslim edilir. Şubede teslim işlemleri yapılır ve alıcı bilgilendirilir. Ürünün varış süresi mesafeye göre değişebilir. Aktarım merkezleri sayesinde gün içinde mesafenin büyük kısmı gidilir. Dolayısı ile birçok kargo ertesi gün alıcının elinde olur.

Kargo teslim işlemi 24 saat içinde tamamlanabilmektedir. Aktarma merkezinde bekleyen ürünler ertesi gün yola çıkar. Bu durumda kargo teslimi 2 güne çıkabilir. Kargonuzun sabah ya da akşam aracı ile yola çıkması da süreyi değiştirir. Göndereceğiniz kargoları erken saatte teslim etmenizde fayda vardır.

Kargo Ne Zaman Teslim Edilir?

Kargo teslimatı şubeden ya da adresten yapılabilir. Bu durum da teslimat zamanı değişebilir. Şubeler Pazar günü teslimat yapmazlar. Cumartesi şubeye gelen kargoların teslimi pazartesiye kalabilir. Dilerseniz kargonuzu şubeden kendiniz de alabilirsiniz. Bunun için gönderi koduna ihtiyacınız vardır. Gönderi kodu sistemi ile kargolar izlenmektedir.

kargo nasıl gönderilir
kargo nasıl gönderilir

Kargo izlemesi internetten yapılabilir. Kodu gönderici şubeden öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda göndericinin faturasında da kod yer alır. Yeri bilinen kargoların teslimatı daha hızlı olur. Şube ile iletişime geçerek gönderiyi hızlı şekilde alabilirsiniz.

Kargonun ne zaman teslim edileceğini yetkiliye de sorabilirsiniz. Yetkililer mesafeye göre size bilgi verebilirler. Dönemsel olarak yaşanan yoğunluklar teslimatı etkileyebilir.

Aras Kargo Maksimum Teslimat Süresi

Aras kargo olağan durumlarda kargoyu maksimum 3 günde teslim eder. Bunun için tüm bilgilerin eksiksiz olması gerekir. Adresin hatalı olması durumunda kargolar teslim edilemez. Alıcıya ulaşılamaması durumunda da kargo şubede bekler. Bu kargolar daha sonra alıcı müracaatı ile alınabilir. Ancak bunun için de süre 3 gündür. 3 gün içinde şubeden alınmayan gönderiler geri iade edilir.

kargo kaç günde teslim edilir
kargo kaç günde teslim edilir

Resmi tatiller boyunca teslimat yapılmayacağı unutulmamalıdır. Aynı zamanda kargonun mesai saatleri de teslim gününü etkiler. Kargo teslimi gün içinde değişen saatlerde yapılır. Kargo bekleyen kişilerin gün içinde adreste bulunması gerekir. Gönderdiğiniz ya da beklediğiniz gönderileri telefondan sorgulayabilirsiniz.

Gönderen şube ya da varış şubesi size yardımcı olacaktır. Kargo yetkilileri gönderi kodu ile sorgulama yapılabilir. Kuryeye verilen gönderiler gün içinde adreslere elden teslim edilir. Bunun için tekrar şubeye gitmeye gerek yoktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı