Avrupa Futbol Şampiyonası Kaç Yılda Bir Yapılır?


Dünyanın en büyük futbol turnuvalarından biri olan Avrupa Futbol Şampiyonası (Euro) 4 sene de bir kez düzenlenmektedir. Dünya çapında büyük il gi gören bu organizasyon tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Türkiye’nin bu şampiyona da başarılarının artışı ülke olarak milli takımımızdan beklentilerimiz artmıştır.

 Avrupa Futbol Şampiyonasının Düzenleneceği Tarihler

2020 (13 ülkede ortak düzenlenecektir)

2024 

2028

2032

2036

2040

…(+4 yıl)

 Avrupa Futbol Şampiyonası Hangi Kurum Tarafından Düzenlenir?

Avrupa Futbol Şampiyonası UEFA tarafından düzenlenen bir futbol organizasyondur. Bu futbol şöleninde herkesin izlemek istediği gözlerin üzerinde olduğu yıldız futbolcuları izleyebiliriz.

Avrupa Futbol Şampiyonası Hangi Sene Başladı?

1960 yılında düzenlenmeye başlayan Şampiyonanın ilk kurulduğunda ismi Uluslar Kupasıydı. 1968 yılında bir değişikliğe giden UEFA ekibi şampiyonanın ismini Avrupa Futbol Şampiyonası olarak değiştirmiştir.

Euro 2016’da Neler Olmuştu Hatırlayalım

Euro 2016’da 4 yılda bir düzenlenen bu şampiyonaya ülkemiz zorlu grup aşamasından sonra katılmaya hak kazanmıştı. Bu hakkı kazanması adeta bir mucize benzeri bir olay olmuştu.

Avrupa Futbol Şampiyonası Kaç Yılda Bir Yapılır?

A milli futbol takımımız son maçlarda başarılı çıkışını sürdürerek istatistikleri alt üst etmiş ve başarılı bir grafikle gruptan çıkmayı başarmıştır.

Daha sonra katılmaya hak kazandığı turnuvanın ilk 3 maçlık grup serüvenin de ilk maçında Hırvatistan karşısında 1-0 mağlup olmuş daha sonra İspanya maçında 3-0 yenilince ümitler tükenmeye başlamıştır. Daha sonra son maçlarda Çek Cumhuriyeti karşısında 2-0 galibiyeti alan millilerimiz için bu skor yetmemişti ve EURO 2016’ya veda etmiştik. Buralara gelmenin büyük bir başarı olduğuna inanıyor ve gelecekteki turnuvalarda daha büyük başarılar için milli takımımızı destekliyoruz.

Dünya Kupası Kaç Yılda Bir Yapılır?


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
BİR YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.