Bademcik Ameliyatı Kilo Aldırır mı

Bademcik Ameliyatı Kilo Aldırır mı, Kilo aldırdığına inanamadığımız birçok garip şey hayatımızda mevcuttur. Örnek vermek gerekir ise geçe ışıkta uyumak, kışın soğuk algınlıklarına yakalanmak (grip . nezle) gibi.

Bademciklerin alınması durumu ve hatta en garip olanlarından birisi de klima kullanmak gibi etkilerden kaynaklanan kilo alımları görülebilmektedir. Aşağıda Bu etkenler nasıl kilo almamızı tetikliyor detaylı olarak anlatmaya çalıştık.

Bademcik Ameliyatı Kilo Aldırır mı

Bademcik ameliyatı sonrası kilo kaybı gelişebilir fakat bu anlık bir durumdur. Uzun vadede yapılan araştırmalarda uzmanlar Bademcik alınınca kilo alımı yaşandığını ortaya koymaktadır. Bademcik ameliyatı sonrası neden kilo alınır konusunda uzmanlar, Bunun sebebi olarak da bademciklerin alınması işe hastada bademcik alınmadan önceye oranla iştah artışının gerçekleşmesi olarak gösterilmektedir.

Ama bu etki bastırılabilir bir etkidir. Ameliyattan sonra büyük miktarlarda kilo alımına neden olmaz. Düşük etkili de olsa kilo yapar mı diye soranlara evet demek zorundayız. Bu ilginç bilgi haricinde klima kullanımın ne şekilde kilo yaptığı da dikkatinizi çekecektir.

Klima Kilo Aldırır mı?

Klima kullanımı ile kilonun bağlantısını kurmak son derece güç gibi görülüyor. Klimanın yediklerimiz ve içtiklerimiz ile bir ilgisi mi var, yoksa metabolizma ile mi alakalı bir etki söz konusu. ;Tabi ki ; metabolizmanın etkisi sebebi ile bir etki vardır.

İnsan vücudu, normal ısıyı muhafaza etmek için çalışır. Çok sıcak ortamlarda vücudu soğutmak için enerji harcarlar, Çok soğuk ortamlarda ise tam tersi olarak vücudu ısıtmak için belli miktarda enerji harcar. Klima sayesinde ne sıcak nede soğuk havalarda vücudumuzun bu ayarlamayı yapmasına gerek olmayacaktır. Bu durumda normalde harcanacak olan kalori miktarı (Enerji) harcanmayarak vücut içerisinde kalacaktır.

Bademcik aldırmak kilo yapar mı örneğinde olduğu gibi klimanın kilo alımına etkisi de son derece azdır. Tek başına kilo almanızdan klimayı sorumlu tutamazsınız fakat özellikle zayıflamak isteyenler ve her bir durumun kalorisini ince ince hesaplayanlar için klimalı oda da hesaba katılması gereken bir faktör olmaktadır.

Bu etkilerin dışında vücut metabolizmasını doğrudan ilgilendiren birçok garip şey kilo dengeniz ve kilo kontrolüze etki etmektedir. Etkileri oldukça düşük olması sebebi ile fazlaca kaynakta yer almasa da kullanıcılarımıza bu gibi detay bilgileri sunmanın önemli olduğunu düşünüyoruz.

Bize Sorun!

Diyet listeleri, Zayıflama spor ve egzersiz yada kalori ile ilgili konularda editörlerimiz sizden gelen soruları cevaplanmaktadırlar. Bize Soru sormak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Editörlerimiz sorularınıza aynı gün içinde cevap vermektedir. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı