Bamya Kürü Nasıl Yapılır, Bamya Kürü

Bu yazımızda sizlere Bamya Kürü Nasıl Yapılır, bamya kürü bamya zayıflatırmı sorusuna cevaplar aracağız. Biz Türkler bamya sebzesini pek fazla sevmemekteyiz. Hatta sadece bamya değil genellikle sebze yemeklerinden uzak durmaktayız.

Fakat bamyanın vücudumuza her açıdan faydalı olduğunu ve zayıflamaya yönelik bir sebze olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Bamyanın içinde yer alan vitamin ve besleyici maddelerle kilo vermeniz çok kolay bir işlem olacaktır. Bamya, bol bir şekilde K, B ve A vitaminleri içermektedir. Fakat her şeyin fazlası zarar olduğu gibi bamyayı çok fazla tüketmeniz de zararlı olacaktır. Çünkü fazla bamya yemeniz vitamin fazlalığına yol açacaktır. Bu durumda da hasta olma riskiniz yükselir. Akşam yemeklerinde bamyayı tüketmeniz zayıflama yönünden oldukça doğru tercih olacak. Çünkü bamya sebzesinin 100 gramında sadece 36 kalori bulunmaktadır. Sadece 36 kalori bunu dikkate almanız gerekiyor. Bu şekilde kaloriye sahip olan bir besin de akşam yemeklerinde ideal bir yemek olmaktadır. Nedeniyse kalorisinin düşük olmasıdır.

Bamya Kürü Nasıl Yapılır, Bamya Kürü

Bamya dışında birde buna ek olarak spor yaparsanız zayıflama sürecinizde daha fazla hızlanacaktır. Daha da kolay kilo verirsiniz. Ayrıca da spor yapıp sadece zayıflamazsınız aynı zamanda da kas kütlenizi arttırırsınız. Kas kütlesinin artması demekse güzel bir görünüme sahip olabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bol su içip bazı vitaminlerinizin de çözümünü sağlamanız mümkün. Bu sayede de vitaminlerinizin vücuduna olan katkısı direkt ortaya çıkar. Günde 2 litre olacak şekilde su içerek vücudunuzu düzene sokabilir ve daha kolay bir şekilde de zayıflayabilirsiniz.

Bamyanın Faydaları

Bamya Kürü Nasıl Yapılır, Bamya Kürü
  • Bamya sebzesi lif bakımından bol besin olduğu için tok tutmaktadır. Bu sayede de az yemek yemenizi sağlar.
  • Kabızlığı önlemekte ve ortadan kalkar.
  • Depresif özelliklerinizin de ortaya çıkmasını engellemekte ve sinirleri korumaktadır.
  • Dolaşım sistemine çok faydası vardır.
  • Ülserin ise tam olarak baş düşmanıdır.
  • Sindiriminizin kolay gerçekleşmesini sağlar. Bu sayede de yediklerinizi daha kolay bir şekilde sindirebilirsiniz.
  • İçerdiği vitaminlerle metabolizma hızınız da artacaktır dolayısıyla da yediklerinizin hepsi daha hızlı ve kolay bir şekilde yakılacak.

Bamya Kürü

Bamya Kürü Nasıl Yapılır, Bamya Kürü

Bamya kürü nasıl yapılır sorusunun cevabı burada. Bamya suyu zayıflatırmı. Bamya sebzesinin içinde bulundurduğu birçok vitaminler, bileşenler ve maddelerin yanındaysa önemli oranlarda K vitamini barındırmaktadır. Yapılan araştırmaların sonunda ise bamyanın sağlık açısından da insanın vücuduna yararlı etkileri olduğu ortaya çıktı. Bamya kürü, vücudun şeker yükselmelerinde düşürmeye kadar giden büyük bir etkisi olduğunu da öğrendik. Bamya kürü kullanan kişilerin kullanmayan kişilere göre %10 daha az kalp hastalıklarına yakalanma oranı olduğu da bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bamya kürü içinde 4 adet bamyayı uçlarından kesin ve yan tarafına da hafif bir şekilde delik açın. Bamyaları bir bardak suyunu içine ilave ederek bir gece bekletin. Ertesi sabah da bamyaları suyun içinden alın. Diğer bardağın içine de bamyaların yapışkanlı suyunu sıkın. Üzerine de su ilave edip bardağın içine doldurun. Yaklaşık olarak 15 gün düzenli bir şekilde bamya kürünü hazırlayıp için.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı