Baş Ağrısı İçin Okunacak Dualar (ETKİLİ DUALAR)

Baş Ağrısı İçin Dualar

Baş ağrısı için dua oldukça önemlidir, çünkü başta oluşan ağrı, insanı en kötü hissettiren ve acı verici rahatsızlıkların başında gelir, bu durumdan kurtulmak için ise birçok yolu deneriz. Kronik olarak adlandırılan birçok ağrı çeşidi vardır, hele ki migren gibi baş ağrısı çekilmez ağrıların liste başı diyebiliriz. Bu nedenle baş ağrısı için okunabilecek çok etkili ve tesirli dualar bulunmaktadır.

Bu nedenle bugün sizlere baş ağrısı için dualar arasından ince eleyip sık dokuduğumuz dualardan ve okunuşları ile uygulanışı hakkında bilgi vereceğiz. Öncesinde bir sağlık kurumuna uğramanızı öneririm. Daha sonra inanarak okursanız baş ağrısı bu dualar gerçekten tesir edecektir.

Baş Ağrısı için Okunacak Dua

Arapçası: ”Bismillahirrahmanirrahim, Bismillahi’l-kebiri, neuzü billahi’l-azimi min şerri ırkın ne’aarin ve min şerri harrin-nari. Sadak allah ül azim.”

Büyük din alimlerimiz tarafından tavsiye edilen bu baş ağrısı duası, Fatiha suresi okunduktan sonra en az 7 defa zikredilip ardından uzanılır ise kişinin baş ağrısından eser kalmayacağı belirtilmiş ve anlatılmıştır. Bu duayı okuyup gerçekten etki eden çok insan olmuştur. Hatta hayatında dahi güzel etkilere sebep olmuştur.

Peygamber Efendimizin Baş Ağrısı İçin Okuduğu Dua

Arapçası: Allahümme eşfi enteşşafi allehümme a’fintelmuaf

Sababe efendilerimizin başları veya bedensel olarak bir yerleri ağrıdığı zaman okudukları bu dua şifa olmuştur. Özellikle bu baş ağrısı duası migren türü ağır baş ağrısı ve şiddetli baş ağrısı için bu dua okunmuş ve kısa zamanda rahatlık verdiği belirtilmiştir. Bu muazzam duayı sürekli okumak gerek.

İlginizi çekebilir: Diş Ağrısı için Dua

Baş Ağrısı İçin Okunacak Dua Nihat Hatipoğlu

Nihat Hatipoğlu, baş ağrısı için dua bir programında bahsetmiştir. Bu dua peygamberimizin baş ağrısı için okuduğu dualar arasında yer alır. Bu duayı okuyan kişi inşallah şifa bulur.

Arapçası: Euzi bi izzetillahi ve bi kudretihi min şerri ma ecidü ve uhaziru.

Türkçesi: Hissettiğim ve çekindiğim şeyin şerrinden Allah’ın izzet ve kudretine sığınırım.  (Müslim)

Türkçesi: Şuanda ki sıkıntılardan ve başıma gelebilecek sıkıntılardan Allah’ın izzet ve kudretine sığınırım.

Yukarı da belirtilmiş dua oldukça önemli baş ağrısı duaları arasında yerini almaktadır. Bu dua bir çok dini büyükler tarafından önerilmiştir.

Baş Ağrısı İçin Dua Haşr Suresi

Baş ağrısı için önerilen surelerden biri de Haşr suresidir. Bu sureyi okuyan kişiler okuduktan sonra rahatladığı anlatılmıştır. Sizler de aşağıdaki video dan bu sureyi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı