Basen Eritme Etkili Basen Hareketleri

Basen Eritme Etkili Basen Hareketleri, basen eritme hareketleri resimli, basen bölgesi neresidir, etkili basen hareketleri gibi soruları açıklıyoruz. Basen bölgesi neresidir: Omurganın bel ile kalca arasında olan kavisli kısıma basen denir.

Yani aynadan baktığınızda belinize göre  bacaklarınızın yanları, dışa doğru fazla kavisli ise bu basenli biri olduğunuzu gösterir. Kadınların kum saati görünümünü kazanmasına neden olan kısım diyebiliriz.

Kilo alımı ile ilgili sıkıntılar yaşıyorsanız kilo verme adına yapmanız gereken en etkili uygulama diyetin yanında bir de egzersiz yapmak olacaktır. Öyle ki özellikle kontrolsüz bir şekilde alınan kilo problemi sadece karın ve benzeri bölgelere değil basen ve bacak bölgesinde de hiç hoş olmayan bir görünüme sebebiyet verir. Bunun için kilo alımında kontrolü ele almalı ve her gün günlük olarak yaklaşık 15 dakika basen eritme hareketleri yaparak formumuzu korumalıyız. Bu sayede son derece fit ve çekici bir vücuda sahip olmamız mümkün.

Basen Eritme Etkili Basen Hareketleri

 

Basen Eritme Etkili Basen Hareketleri

Basen eritme hareketleri hem kalçaların şekle girmesine hem de aynı zamanda iç bacakların incelmesine sebebiyet vermektedir. Egzersiz yaparak faydasını görmek adına yapmanız gereken en önemli şey yaptığınız her egzersizi 10 kez tekrarlamak olmalıdır.

Özellikle basen eritme egzersizi yaparken esneme  hareketini başlarken gerdirme hareketini ise bitirirken yapmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle yaptığınız egzersizler sonucunda kaslarınız güçlenecektir. Spor bittikten sonrasında ise muhakkak 2 büyük su bardağı su tüketmenizde fayda var. Bu şekilde yakmış olduğunuz yağları idrar ve terleme yolu ile vücuttan atmış olursunuz.

Basen Eritme Egzersizleri

  1. hareket

Bacakların karnına doğru çekilerek yapılan egzersiz hareketini 10 kez tekrar tekrar yapmanızı öneririz.

  1. hareket

Elimizi belimize koyarak çömelme pozisyonu alıyoruz. Bu şekilde oturup kalkarak egzersizimizi tekrarlıyoruz.

  1. hareket

Sadece basen eritme ile sınırlı olmayan bu hareketimiz aynı zamanda karın kaslarının da çalışmasına olanak sağlamaktadır. Öyle ki elimizi belimize koyup bacağımızın birini yarı daire şeklinde kaldırıp indiriyoruz.

  1. hareket

Bu hareketimizde ise bacakların her ikisini birden yukarı aşağı olacak şekilde indirip kaldırıyoruz. Bu şekilde hem bacak kasları hem de kalça kısmı çalışmakta.

  1. hareket

Bu hareketimizde ise tüm vücudu çalıştıracak şekilde hareket etmekteyiz. Sağ dirseğimiz ile sol bacağımız birbirine değecek şekilde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Sol kolumuzla da sağ dizimizi değdirecek şekilde egzersizimizi bir sağ bir sol taraftan yaparak yaklaşık 20 kez aynı hareketi tekrarlayalım.

  1. hareket

Öncelikle bir adet sandalye alarak karşınıza koyun. Sonrasında sırt üstü olacak şekilde yere uzanıp sandalyenin üzerine topuğunuzu koyarak denge sağlama işleminde bulunun. Bu işlemi gerçekleştirirken aynı zamanda kollarınızı da iki yana açmalısınız. Kollarınızı iki yana açıp aynı zamanda yerden destek alın. Sağ bacağınızı yere paralel olacak şekilde 90 derece açı ile havaya kaldırın. Kalça kaslarınızı sıkın ve kollarınızı birleşme düzeyinde yakınlaştırarak kalçanızı hafifçe kaldırın. Bu şekilde yaklaşık olarak 3 saniye kadar bekleyin ve kalçanızı yer ile sabitleyin. Ayağınız havada iken yapmanız gereken hareketi 20 kez tekrar edin ve diğer ayağınızla da aynı hareketi tekrarlayarak 20 kez de onunla yapınız.

Şu ayrıntıya dikkat edilmelidir ki günlük olarak yapacağınız bir kaç hareket ile 1 ay gibi bir süreç içerisinde yediklerinize de dikkat ederseniz 5 kiloya kadar bir kilo kaybı olabileceği ön görülmektedir. Basen bölgesi kilo verimi konusunda en etnik noktadır. Öyle ki kilo verme işlemini sadece basen bölgenizden değil basenle beraber bağlantılı olan karın bölgesi ve beraberindeki bir çok bölgeden de verebilme imkanına sahipsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı