Bayram Tatili Kaç Gün? 2017

İslam dinine mensup kişilerin dört gözle beklediği, Ramazan ne zaman başlayacak? Bayram Tatili Kaç Gün?  diye merak edenler için; on bir aydan daha hayırlı olarak addedilen Ramazan ayı  2017 yılında 27 Mayıs gecesi ilk imsakla birlikte başlayacağı bilgisini  verebiliriz. 2017 yılında Müslümanlar 29 gün boyunca oruç tutacak. İlk gün imsak saati İstanbul için 03.17 ve iftar saati de 20.37 olacak. Ramazanın yaz dönemine gelmesi nedeni ile uzayan günlerle birlikte oruçlu olunan vakit uzayacak. 29. güne gelindiğinde imsak saati İstanbul için 03.03 iftar saati de 20.51 olacak. Yani Türkiye’de yaşayan Müslümanlar ortalama 17 saatten fazla süre ile oruçlu olacak. Dünyanın değişik yerlerindeki Müslümanların ise bulunduğu konuma göre ezan saatleri ve oruçlu olunan zaman miktarları değişiklik gösterecek.

ramazan bayramı tatili kaç gün ?

Ramazan-ı Şerif içinde yer aldığına inanılan ve bin aydan daha hayırlı olarak görülen Kadir gecesi ise 2017 yılında 21 Haziran Çarşamba gecesine denk geliyor. Kadir gecesi Kuran-ı Kerim’in inmeye başladığı gecedir. Ve bu gecede edilen tüm duaların kabul edildiğine inanılmaktadır. Bayramlardan bir önceki gün olarak tanımlanan Arefe günü ise 24 Haziran Cumartesi gününe gelecek. Her sene bu mübarek ayda oruç tutan inananların hasretle beklediği Ramazan Bayramı ise 25 Haziran Pazar günü olacak. Üç gün boyunca Müslümanlar on bir ayın sultanı olan Ramazan ayında oruç tutmanın ve ibadet etmenin verdiği huzurla birlikte bu mübarek ayı uğurlayacak.

İlgini Çekebilir  Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün? 2017

Bayram Tatili Kaç Gün ?

İnanan Müslümanlar bu süre içinde yılda bir kere olmak üzere farz kılınan zekatlarını verecek, akraba ve kabir ziyaretlerinde bulunacaklar. Üç gün sürecek olan Ramazan Bayramının namazı ise İstanbul’da 06.12’de kılınacak. 25 Haziran Pazar (Ramazan Bayramı 1.günü), 26 Haziran Pazartesi (Ramazan Bayramı 2. Günü), 27 Haziran Salı (Ramazan Bayramı 3. Günü) olarak kutlanacak.  Böylece Ramazan Bayramı tatili üç gün sürecek. Bir günü hafta sonuna, iki günü ise hafta içine gelecek. Ramazan Bayramı tatili 28 Haziran Çarşamba günü iş başı yapmaları ile birlikte sona erecek.  Umarız tatilinizi en güzel şekilde değerlendirirsiniz. Rabbimiz bizleri tekrar ramazan ayına eriştirmesi dileğiyle herkese hayırlı bayramlar ve hayırlı tatiller dileriz. KacGun.Com Ekibi..

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Makaleye Oy Ver)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
BİR YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.