Bebeğin Burcunu Hesaplama (Burç Hesaplama)

Hamile olduğunu öğrenen anne adaylarının ilk olarak düşündükleri, bebeğin cinsiyeti ve bebeğin burcu oluyor. Bebeğin hangi ayda doğarsa, o ayın kapsadığı burcun özelliklerine sahip olacağını düşünürler. Bebeğinin Aslan burcunda doğmasını isteyen bir anne, aslan burcunun Ağustos ayında olmasından yola çıkarak 8. aydan geriye doğru, adet dönemini 28 günden saymak koşuluyla hamile kalacağı tarihi belirlemiş olur. Buna daha çok hamilelik planlama deniyor. Bebeğinin ne zaman doğacağını merak eden anneler, ilk doktor kontrolünde bebeğin doğacağı tarihi tahmini olarak öğrenebiliyorlar.

doğacak bebeğin burcunu hesaplama
doğacak bebeğin burcunu hesaplama

Aynı zamanda anne adayı, doktora gitmeden kendi bebeğinin doğum tarihini ve burcunu hesaplayabiliyor. Bebeğin burcunu hesaplamak çok karışık bir hesaplama değildir. Bir kaç önemli tarihi belirleyerek bebeğin hangi hafta dünyaya geleceği kolayca ortaya çıkabiliyor.

Bebeğin Tahmini Burç Hesaplaması

Hamileliğini planlayarak bebek sahibi olmak isteyen anne adayları, doğacak bebeğinin doğum tarihi konusunda da olabilecek en iyi koşulları planlayarak hareket ederler. Bebeklerinin olası burçların olumsuz özelliklerinden etkilenmemesi için hamilelik tarihlerini kendileri belirleyebiliyorlar. Bazı anneler, hamilelik dönemini kendi doğal seyrinde geçirmeyi tercih ederken, bazı anneler bebeğin hayatın etkileyebileceğini düşündüğü yıldız haritası ve burçlar göre bebeğin doğacağı tarihi planlayabilirler. Bebeğinin hangi burçtan doğmasını istiyorlarsa buna uygun hamilelik takvimi uygulayan anneler, bebeğin burcunu hesaplamak için üstün çaba sarf ederler.

Bebeğin Burcu Nasıl Hesaplanır?

Bebeğin burcunun hesaplanmasında, hamile kalma tarihini ve adet dönemi başlama tarihini hatırlamak önem taşıyor. Son adet döneminin ilk gününden itibaren hamilelik süresi 40 hafta sürmektedir. Bazı anne adaylarında hamilelik 39.5 hafta sürebiliyor. Bebeğin doğum tarihi buna göre değişebiliyor. Hamilelik başlangıcını baz alarak üstüne 280 gün eklendiğinde bebeğin doğum tarihi ortaya çıkacaktır. Bu durumda bebeğin burcu da belirlenmiş oluyor. Bebeğin doğduğu günü kapsayan burç dönemi, bebeğin hangi burçtan olacağını açıkça gösterir. Her şeyden önce unutulmamalıdır ki, bu veriler kesin veriler olarak değerlendirilemez. Uzman hekimlere göre, hamilelik seyri ve bebeğin gelişimine göre doğum tarihini tam olarak belirlemek mümkün olmuyor. Ancak yaklaşık tahminlerde bulunabiliyor.

Diğer bebek burcu hesaplama şekliyse, geri saymaktır. Son adet döneminden üç ay geriye sararak, ortaya çıkan tarihe yedi gün eklenir. Bu noktada tarihleri hatırlamak anne adayını zorlayabiliyor. Özellikle adet döngüsü düzenli olmayan anne adaylarının işi bu durumda biraz zorlaşıyor. Adet döngüsü belirsiz olan anne adayları için geriye, hamile kaldıkları tarihi hatırlamak kalıyor. Bütün burçlar 21 günlük geniş bir zaman aralığını kapsadığı için, bebek doğumu hesap ederken yaklaşık tarihleri hatırlamak, yeterli olabiliyor.

Bebeğin doğacağı tarih, yaklaşık olarak bu şekilde de hesaplanabiliyor. Uzmanlara göre, hamile kalma süresi her annede değişebildiğinden dolayı, bebeğin dünyaya geleceği günü değil haftayı hesaplamak daha mümkündür. Bazı anneler 39.5 hafta, bazıları 40.5 hafta hamilelik dönemi geçiriyor. Bunun dikkate alınması gerektiğini belirtiyorlar.

Bebeğin doğacağı tarihi hesaplama

Bebeğin doğacağı tarihi merak ediyorsanız linkte bulunan yazımıza tıklayabilir ve kaç haftalık hamile olduğunuzdan yola çıkarak kolaylıkla bebeğin doğacağı tarihi hesaplayabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı