Bebek Emzirmek Kaç Kalori Yaktırır Yakar

Bebek Emzirmek Kaç Kalori Yaktırır Yakar, bebek emzirirken kaç kalori yakılır, bebek emzirirken zayıflanır mı sorualrının cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Doğum yaptıktan sonra gebelik döneminde alınan fazlaca kilolar yüzünden yeni anneler her zaman oldukça şikayetçidir. Hamile iken alınan fazla kiloları vermek için diyete başlamak ta güçtür.

Çünkü emzirme dönemi yüzünden düşük seviyede gıda alımı sütün kalitesinin ve miktarının dengesiz bir hal almasına sebep olabilir. Fakat bu iki kişilik beslenmeye devam edeceğiniz anlamına da gelmemektedir. Dengeli beslenmek her şeyin özü sayılır. Doğumdan sonra alınan tüm fazla kiloların verilmesinde emzirme büyük rol oynar.

Bebek Emzirmek Kaç Kalori Yaktırır Yakar

Bebek emzirerek Kaç Kalori Yakılır : Ortalama 400-500 kalori

    Son yapılan çalışmalarda bebek emzirmenin ortalama 1 1,5 saat yürüyüş ile aynı kaloriyi yaktırdığı tespit edildi. Hal böyleyken doğa bize aldığımız kalorileri vermemiz için nimetlerini sunuyor demektir. Anneneler doğum yaptıktan sonra diyet yapmaya pek fazla başlamazlar.

Emziren anneler sütünün kesilmemesi için gıda tüketmeye devam eder ve doğumdan sonra da kilo almaya devam ederler. Burada size tavsiyemiz doğumdan sonra da aşırı tüketimden kaçınmalısınız. Bu şu demek değildir. Az yemek diyet yapmak gibi fikirlere kapılmanız anlamına gelmiyor. Doğru dengeli ve yeteri kadar yemelisiniz. Her gıdadan her vitaminden almalı ama sütünüz için aşırıya kaçmamalı düzenli olmalısınız. Konu ile ilgili gıda listelerini diyetisyen hekimlerden alabilirsiniz.

Çocuğunuzun Anne Sütüne Sizin de Süt Vermeye İhtiyacı Var.

Bebekler anne sütü ile gelişir ve bağışıklık kazanırlar anneler ise aldıkları fazla kiloları emzirerek doğumdan sonrada bebekleri için harcarlar. Anne sütü kalorisi dışında çok besleyici vitamin ve mineraller ile doludur. Kesinlikle devam sütü veya normal inek sütü bu ihtiyaçları karşılayamaz. İleride daha sağlıklı bir çocuk olması için mutlaka anne sütü ile beslenmelidir.

Bebek Emzirme ve kilo verme konularında editörümüze sormak istediklerinizi yorum kısmına belirtirseniz aynı gün içinde cevap verilecektir. 

Etiketler : Emzirirken Kaç Kalori Harcanır , Emzirmek Kaç Kalori Kaybettirir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı