Bebek Kaç Gün Emmezse Süt Kesilir?

Bebek Kaç Gün Emmezse Süt Kesilir?


Yeni doğan bebeklerin ilk 6 ay boyunca anne sütü ile beslenmesi gerekmektedir. Emzirme içgüdüsel bir hareket değildir ve sonradan öğrenilmektedir. İlk başta bebeğin memeyi kabullenmesi hiç de sanıldığı kadar kolay olmamaktadır. Tüm çabalara rağmen bebek memeyi almıyorsa annelerin akıllarına gelen ilk soru bebek kaç gün emmezse süt kesilir? olmaktadır. Kendinize ve bebeğinize zaman tanıyarak emzirmeyi daha eğlenceli ve daha sevgi dolu bir hale dönüştürmeniz gerekmektedir. Emzirme işlemini gerçekleştirmek için annenin rahat bir yere oturması çok önemlidir. Bebek meme hizasında olmalıdır. Anneler bebekleri süte alıştırmasının yanında birde sütten kesme gibi bir durum ile karşılaşması bebeklerini büyütürken başlarına gelen en tatlı sorunlar arasındadır. Bu tatlı sorunlarda karşılaşılan güçlükler elbette çok fazla olmaktadır. Her anne adayına göre sütün kesilmesi ve hiç memeden süt gelmemesi konusunda değişiklikler olmaktadır. Bazılarında bir haftada süt kesilirken bazılarında bir ayı bulabilmektedir.

Bebek sütten ne zaman kesilir?

Bebeğiniz anne sütü ve ek gıdalar ile beslenirken 2 yaşına geldiğinde onu artık sütten ayırmanız gerekmektedir. Annelerin en çok merak ettiği sorular arasında yer alan bebek sütten ne zaman kesilir? sorusunun cevabını da bu şekilde vermek mümkündür. Sütten bebeği ayırabilmek için doğru zamanın belirlenmesinin yanında doğru yöntemin de tercih edilmesi gerekmektedir. Günümüzde de iki farklı yöntem denenmektedir. Bir anda bebeği sütten kesme ve azaltarak yavaş yavaş sütten kesme şeklindedir.

Bebek Kaç Gün Emmezse Süt Kesilir?

Sütten Kesme Sürecinde Neler Yapmalısınız?

Sütten kesme süreci hem bebek hem de anne için zorlu bir süreçtir. Bu nedenle annelerin bebekleri le empati yapması gerekmektedir. Sütten kesmeye çalıştığınız dönemde bebeğinize son derece yakın olmalı ve onu sık sık kucağınıza almalısınız. Kendinizden emin olduğunuzda bebeğinizin de size karşı güveni yüksek olacaktır. Sütten keme sürecine başlamadan önce kararınızı verin, sınırları net koyun ve ona göre davranın. Sorunsuz ve mutlu bir şekilde sütten kesme sürecini atlatabilmek için uzman doktorlardan da destek alabilirsiniz. Çocukların bu dönemde hırçın olması ve sürekli olarak ağlayarak meme istemesi en çok karşılaşılan sorunlar arasındadır. Kararlı olduğunuz bu süreci de atlatabilirsiniz.

Bebekler Ne Zaman Diş Çıkarır? 


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
BİR YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.