Berat Kandiline Kaç Gün Kaldı 2020? Berat Kandili Ne Zaman?

Berat Kandili Geri sayım:

Berat Kandili Ne Zaman 2020?

Berat kandili 07 Nisan 2020 tarihine denk gelmektedir. İslam dininde mübarek olarak adlandırılan ve kabul edilen bir gündür. Berat gecesi Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gecedir.

2020’de Berat Kandili Hangi Gün Denk Geliyor?

2020 yılında Berat Kandili Salı gününe denk gelmektedir.

Berat Kandili Hangi Yıl Hangi Tarihte?

2017 yılında Berat Kandili 10 Mayıs 2017 Çarşamba günüdür.

2018 yılında Berat Kandili 30 Nisan 2018 Pazartesi günüdür.

2019 yılında Berat Kandili 19 Nisan 2019 Cuma günüdür.

2020 yılında Berat Kandili 7 Nisan 2020  Salı günüdür.

2021 yılında Berat Kandili 27 Mart 2021 Cumartesi günüdür.

berat kandili ne zaman

Berat Kandili Her Yıl Kaç Gün Öne Geliyor?

Berat Kandili yukarıda ki tarihleri incelediğiniz zaman yaklaşık olarak 10-11 gün civarında her sene geri gelmektedir. Bu daha önceki dini başlıklarda ki geri sayımlar da anlattık ama bu konuya özgü değinmek istiyoruz. Müslümanların dini ibadetlerini gerçekleştirirken Hicri Takvim’i baz alırlar. Ama birçok ülkenin ve bizimde kullandığımız takvimin gün, yıl hesaplamaları birbiriyle tam olarak uyuşmamaktadır.  Bu uyuşamama sonucunda Miladi Takvim’e göre her 365 günde ortalama 10-11 gün Berat Kandili geriye doğru gelir.

 

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Off yine okul başlıyor stres ve sınavlar da başlıyor. Parmaklıklar arkasında yine tatilin hayalini kuracağız.Ama bu sitede kimse birbirine desteği ve saygıyı eksik etmesin. Ben hepinizin yanındayım ne olur siz de yanımda olun. Allah bütün öğrencilere sabır versin inşallah. Amin

  2. Herkesin bildiği gibi okul yeniden başladı ve sınavlar da başlıyor. MEB’in bir türlü belirleyemediği sınav sistemi yüzünden liseye girecek öğrenciler üzerinde büyük bir kararsızlık ve kaygı yaratıyor. Çoğu öğrencinin dediğine göre arkadaşlar çevremizde bizlere saldıran pis zorba çocukların hedefi olmak, sınavlarda ve derslerdeki yoğunluk, bazı hocaların disiplin anlayışı ve kimseden duymadığı küfürleri okulda duydukları için sevmediği doğrudur. Aynı şekilde yine öğrenciler okulun ahlak öğretmekten daha çok ahlak bozduğunu bir kez daha söylediği doğrudur. Bu yüzden bir 8. sınıf öğrencisi olarak herkesin yanındayım ve Allah sizlere bu güzel başarılara erdirsin ve korusun inşallah. Amin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı