Berat Kandiline Kaç Gün Kaldı 2018? Berat Kandili Ne Zaman?

Berat Kandili kaç gün kaldı? Berat Kandili ne zaman? Berat Kandili hangi güne denk geliyor? Berat Kandili Hangi Gün?

Berat Kandili Geri sayım:

Berat Kandili Ne Zaman 2018?

Berat kandili 10 Mayıs 2017 tarihine denk gelmektedir. İslam dininde mübarek olarak adlandırılan ve kabul edilen bir gündür. Berat gecesi Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gecedir.

2018’de Berat Kandili Hangi Gün Denk Geliyor?

2018 yılında Berat Kandili Pazartesi gününe denk gelmektedir.

Berat Kandili Hangi Yıl Hangi Tarihte?

2017 yılında Berat Kandili 10 Mayıs 2017 Çarşamba günüdür.

2018 yılında Berat Kandili 30 Nisan 2018 Pazartesi günüdür.

2019 yılında Berat Kandili 19 Nisan 2019 Cuma günüdür.

2020 yılında Berat Kandili 7 Nisan 2020  Salı günüdür.

2021 yılında Berat Kandili 27 Mart 2021 Cumartesi günüdür.

berat kandili ne zaman

Berat Kandili Her Yıl Kaç Gün Öne Geliyor?

Berat Kandili yukarıda ki tarihleri incelediğiniz zaman yaklaşık olarak 10-11 gün civarında her sene geri gelmektedir. Bu daha önceki dini başlıklarda ki geri sayımlar da anlattık ama bu konuya özgü değinmek istiyoruz. Müslümanların dini ibadetlerini gerçekleştirirken Hicri Takvim’i baz alırlar. Ama birçok ülkenin ve bizimde kullandığımız takvimin gün, yıl hesaplamaları birbiriyle tam olarak uyuşmamaktadır.  Bu uyuşamama sonucunda Miladi Takvim’e göre her 365 günde ortalama 10-11 gün Berat Kandili geriye doğru gelir.

 

Bir önceki yazımız olan 2019 Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün kaldı? Kaç Gün Var? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. Hapiste yaşayan genç dedi ki:

  Off yine okul başlıyor stres ve sınavlar da başlıyor. Parmaklıklar arkasında yine tatilin hayalini kuracağız.Ama bu sitede kimse birbirine desteği ve saygıyı eksik etmesin. Ben hepinizin yanındayım ne olur siz de yanımda olun. Allah bütün öğrencilere sabır versin inşallah. Amin

 2. Hapiste yaşayan genç dedi ki:

  Herkesin bildiği gibi okul yeniden başladı ve sınavlar da başlıyor. MEB’in bir türlü belirleyemediği sınav sistemi yüzünden liseye girecek öğrenciler üzerinde büyük bir kararsızlık ve kaygı yaratıyor. Çoğu öğrencinin dediğine göre arkadaşlar çevremizde bizlere saldıran pis zorba çocukların hedefi olmak, sınavlarda ve derslerdeki yoğunluk, bazı hocaların disiplin anlayışı ve kimseden duymadığı küfürleri okulda duydukları için sevmediği doğrudur. Aynı şekilde yine öğrenciler okulun ahlak öğretmekten daha çok ahlak bozduğunu bir kez daha söylediği doğrudur. Bu yüzden bir 8. sınıf öğrencisi olarak herkesin yanındayım ve Allah sizlere bu güzel başarılara erdirsin ve korusun inşallah. Amin.

 3. Kaç Gün ziyaretçisi dedi ki:

  berat kandili son 6. gun

 4. Bilge dedi ki:

  Kandillerde dolan camilerimiz keşke her gün dolsa