Beyaz Ekmek kilo Aldırır mı Kilo Yaparmı

Beyaz Ekmek kilo Aldırır mı Kilo Yaparmı, ekmeğin birçok çeşidi vardır, her ekmek çeşidi için kullanılan malzemeler farklılık gösterir. Bu sebepten hepsinin kalorisi farklıdır. Kilo yapma özellikleri de farklılık gösterir.

Bu yazımızda en çok tüketilen ekmek çeşitleri için kilo analizi yaptık ve sizlerle paylaşmak istedik. Öncelikle beyaz ekmekten Başlayalım

Beyaz Ekmek kilo Aldırır mı Kilo Yaparmı

Beyaz Ekmek Buğdayın Endosperm denilen kabuk kısmının içindeki beyaz ve buğdayın en çok kalori barındıran yerinden yapılır. Aynı zamanda bu yer buğdayın en lezzetli yeridir denilebilir. Burası aynı zamanda kabuk kısmından arındırılmış bir yer olması sebebi ile buğday kepeği içermez. Lif olarak da fakirdir. Bu yüzden diyet listelerinizde beyaz ekmek kullanmanızı önermiyoruz. Beyaz ekmek kilo yapıcı bir karbonhidrat deposudur.

Kızarmış Ekmek Kilo Yaparmı? Kilo Aldırır mı

Beyaz ekmeğin kızartılması besin değerlerinin bir kısmının kaybedilmesine yol açar. Bu da paralel olarak ekmeğin kalori değerinin düşmesi anlamına geliyor. Kızartılma derecelerine göre değişiklik gösterebilir fakat ortalama olarak ekmek kızartıldığında %40 civarı kalori kaybına uğrar. Yalnız aynı zamanda tok tutucu özelliği de azalır. Bu sebepten zayıflamak isteyenlerin kızarmış ekmek yerine aynı kalorilerde fakat tok tutucu özelliği fazla olan ve lif içeriği bakımından zengin diğer ekmek çeşitlerini kullanmaları tavsiye edilir.

Mısır Ekmeği Kilo Aldırır mı? Kilo Yaparmı ?

Mısır ekmeği normal ekmeğe göre yağ içeriği daha fazladır. Bu yüzden kilo vermek isteyenler için bu ekmek türü önerilmez. Daha çok yöresel olan bu ekmek çeşidi yerine bir altta belirttiğimiz ekmek çeşidinin yenmesi daha doğru olacaktır.

Kepekli Ekmek Kilo Yaparmı? Kilo Aldırır mı

Kepekli ekmek ekmek dünyası içerisinde birkaç çeşit diyet üründen biridir. Bu ürün yüksek lif oranı ve uzun süre tok tutan yapısı sebebi ile diyet yapanlar için önerilen bir gıda türüdür. Ayrıca sindirim sisteminizi hızlandırmaya yardımcı olur. Bu da kilo vermenize yardımcı olacaktır. Kepekli ekmek kilo yapar mı diye sorarsanız her ekmek kilo yapar fakat kepekli ekmek en düşük kalorili olandır ve yemeklerin yanında bir iki dilim kullanarak daha uzun süre tok kalmayı hedefleyebilir siniz. Ayrıca kepekli ekmek uzun süre taze kalma özelliğine de sahiptir. İçeriği sayesinde bayatlamadan uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Bayat ekmek derdinden de kurtulmuş olursunuz.

Ayrıca En hızlı şekilde kilo vermenize yardımcı olarak diyet listeleri ile spor programları sitemizde mevcuttur. İncelemenizi öneriyoruz. Sizi bunaltmadan kilo verdirecek yöntemler için diyet listelerini kontrol ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı