Biber Kızartması Kaç Kalori Yoğurtlu Domates Soslu

Biber Kızartması Kaç Kalori Yoğurtlu Domates Soslu, biber çok düşük kalorili, sağlıklı ve besleyici bir gıda, ama bilindiği üzere bir gıdanın hazırlanışı, sunum şekli, gıdanın tüm özelliklerini ve enerji değerini tamamen değiştirmektedir.

Bu sebeple biber kızartması biraz daha yüksek kalorili ve sağlık puanı düşük bir gıda seçimidir. Ayrıca içerdiği yüksek yağ sebebi ile de sağlık için zararlı olabilir. Bir de gıdaların kızartılması kansorejen etkiyi arttırmaktadır. Aşağıdaki tablomuzda biber kızartmasının kalorisi ne kadar bulabilirsiniz.

Biber Kızartması Kaç Kalori Yoğurtlu Domates Soslu

  • 100 Gr Biber Kızartması : 145 Kalori
  • 1 Porsiyon Biber Kızartması (200 Gr) : 290 Kalori
  • Büyük Bir Tabak Biber Kızartması :435 Kalori
  • Domates soslu Biber Kızartması Kaç Kalori : 360 Kalori
  • Yoğurtlu Biber Kızartması Kaç Kalori : 332 Kalori
  • Sade Pişmemiş Biber (100 gr) : 37 Kalori

Yukarıdaki listeden anlaşılacağı üzere sade ve pişirilmemiş taze biberde (köy biberi, Kırmızı Biber Kızartması vb.)  37 kalori (100 gr) bulunurken, aynı biberi kızartma şeklinde hazırladığımızda kalori miktarı birkaç kat artmaktadır. Ayrıca biber kızartması genellikle tek olarak tüketilmez. Sosları ve yanında ek gıdalar ile tüketilirler. Aşağıda söz konusu ek gıda ve sosların ayrı olarak hesaplanmış kalori miktarlarını bulabilirsiniz.

  • Salçalı Kızartma Sosu : 80 Kalori
  • 100 Gr Yoğurt : 59 Kalori
  • 100 Gr ekmek : 275 Kalori
  • 2 Bardak Çay (Şekerli) : 35 Kalori

Biber Kızartması Kilo Aldırırmı

Biber Kızartması dahil tüm yağda kızartma türleri diyet yapanlar için uzak durulması gereken gıdalar arasındandır. Kızartmalar genel olarak içlerine fazlaca yağ çektikleri için bitkisel yağın kızartmak için kullanılan miktarından çok daha fazlasını almamıza neden olurlar ve bu durum vücut yağ ve kalori dengesini bozacaktır. Kızartma yada közde hazırlanan biber hem çok daha düşük kalorili olacak hem de daha sağlıklı bir gıda olacaktır. Bu sebeple tüketilirken kontrollü olunmasını tavsiye ediyoruz. Ayrıca farklı yollarla, (közde, fırında vb) tüketilmesini diyet yapanlar için öneriyoruz.

Bize Sorun!

Sitemizde diyet listeleri, kaloriler, ve zayıflama konusunda spor egzersiz dahil olmak üzere çeşitli konulara ulaşabilirsiniz. Bu yazımızdan yada sitemizden edinemediğiniz ve aklınıza takılan bir konu var ise bize sorabilirsiniz. Soru sormak için aşağıdaki yorum kısmını yada soru sor sayfamızı kullanabilirsiniz. Editörlerimiz sorulan sorulara genellikle aynı gün içinde dönüş yapmaktadır. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı