Biberiye Zayıflatırmı

Biberiye Zayıflatırmı, biberiye en önemli şifalı bitkilerden birisidir. Biberiyenin aynı zamanda tıbbi değeri vardır. Biberiye yaprakları ve çiçekleri, kas gerginliklerini rahatlatan, karaciğeri ve safra kesesini uyaran ve sindirimi geliştiren bir tonik üretmek için kullanılır.

Biberiye kolay büyüyen bir bitkidir. Biberiyenin gelişimi için yeterli nem, yeterli güneş ışığı ve iyi hava koşulları olmaktadır. Biberiye zayıflatırmı? sorununun cevabı, biberiyenin zayıflamak için de oldukça faydalı bir bitki olduğu bilinmektedir. Yağ yakıcı özelliği ile hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Bağırsakları çalıştırıcı özelliği ile sindirimi de hızlandırmaktadır.

Biberiye çayı içerek metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Günde iki kez sabah ve akşam olarak tüketeceğiniz biberiye çayı günlük 90 kaloriye kadar yakmanızı sağlayabilirsiniz.

Biberiyenin bir çok hastalık için önleyici görevi bulunmaktadır.

Biberiye Çayının Faydaları

Biberiye çayı migren ve sinüzitin geçmesini sağlar.

Yağ yakmanızı sağlar.

Metabolizmayı hızlandırıcı özelliktedir.

Karaciğerde bulunan insülinin düzenlenmesini sağlar ve kanda bulunan yağın atılmasına yardımcı olmaktadır.

Zayıflamaya yardımcı olur.

Hazımsızlığı giderir ve kabızlığı önler.

Hafızayı güçlendirici özelliği de bulunmaktadır.

Solunum yolu enfeksiyonlarına karşı ve baş ağrısına fayda sağlamaktadır.

Astım belirtilerinin azaltılmasını sağlar.

Kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak kalp ve damar hastalıklarından korur.

Biberiye Çayı Nasıl Yapılır

Biberiye çayınızı kuru biberiyeden hazırlayacaksanız bir kupa biberiye çayı için bir tatlı kaşığı biberiye kullanmanız yeterli olmaktadır.

Eğer biberiye çayınızı taze biberiyeden hazırlamak isterseniz bunun için bir fincan sıcak suya bir çay kaşı biberiye ekleyebilirsiniz.

Suyu iyice kaynatın ve istediğiniz şekilde taze yada kuru biberiyeyi ekleyip 10 dk kadar demlemesini bekleyin.

Eğer tadı acı geldiği için içmekte zorlanırsanız çayınızın içerisine limon,tarçın ve tatlandırmak içinde bir miktar bal ekleyebilirsiniz.

Biberiye çayının tüketim miktarı ise sabah ve akşam olmak üzere yemeklerden sonra 1 bardak olarak tüketebilirsiniz.

Biberiyenin bir çok faydası bulunmaktadır. İçerisinde bir çok vitamin ve mineraller bulunmaktadır.

İçerisinde bulunan vitaminler B vitamini B1,B2,B3,B6 ve B12 ,C vitamini, ayrıca K,E ve D vitamini bulunmaktadır.

Hastalıklara karşı direncinizi arttırarak hastalanmanıza engel olmaktadır.

Ayrıca biberiyeyi gargara olarak ta kullanabilirsiniz. Bu dişlerinizi ve diş etlerinizin daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır.

Biberiye çayının zararları bulunmamaktadır. Ancak yüksek tansiyon hastaları ile ülser gibi mide hastalıkları bulunan kişiler doktora danışmadan kullanmamaları gerekmektedir.

Biberiye Yağının Faydaları

Biberiye yağı bölgesel olarak zayıflamanızı da sağlamaktadır. Bölgesel olarak zayıflamak istediğiniz bölgeye 10 dakika kadar masaj yaparak uygulayın. Bu şekilde günlük olarak bir defa uygulamanız fayda sağlayacaktır.

Baş ağrısı içinde biberiye yağı ile başınıza masaj yapmanız durumunda ağrınızın geçmesini sağlayacaktır. Eklem ağrıları ve romatizma dan oluşan ağrılar içinde kullanılabilmektedir.

Biberiye yağının saç dökülmesini de azalttığı bilinmektedir. Bunun için bir miktar biberiye yağını masaj yaparak saç diplerine uygulaya bilirsiniz. Ayrıca biberiye yağı saçlarınızın kepeklenmesini de durdurmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı