(2020) Bilişim Haftası Ne Zaman?

Bilişim Haftası Ne Zaman?

Bilişim Haftası Ne Zaman Kutlanır? Bilişim haftası her yıl Mayıs ayının ilk haftası kutlanır. Belirli gün ve haftalar adı altında okullarda ve ülkemizde kutlanan bir gündür.

Bilişim Haftası

Bilişimi bilgilerin dönüştürme  süreci olarak ifade edebiliriz. Günümüz dünya düzeninde bilişim günden güne değer kazanmaktadır. Bununla birlikte tüm ülkeler bilişim alanında büyük yatırımlar yapmaktadır. Çünkü artık dünyadaki güç dengesi artık sadece tek bir alanla sağlanmamaktadır.

Günümüzde bilişim teknolojilerini etkin bir şekilde kullanan toplumlar bir adım ileri gitmeye aday toplumlardır. Bunun tam tersi bilişim teknolojilerini kullanmayan, kendi teknolojilerini üretemeyen toplumlar geride kalmaktadır.

Günümüzde bilişim teknolojilerini birçok alanda kullanmaktayız. Bir bankada sıra alırken de sinemada biletimizi alırken de bilişim teknolojilerinden faydalanırız.

İnsanlar bilişim sistemleri için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bilgiyi işleme sürecinde bilişim sistemi yönetenler insanlardır.Bilişim Haftası Ne Zaman?

Bilişim haftası öğrencileri bilgilendirmek, öğrencilere bilişim konusunda gerekli bilgileri verebilmek adına önemli bir haftadır. Bu haftada birçok etkinlikler yapılmakla birlikte okullarda öğrenciler bilişim haftasında şiirler ve konuşmalarla bu haftanın önemini kutlama programları ile vurgularlar. Bilişim haftasını okullarda etkili bir şekilde tanıtmak ve kutlamak gerekir. Çünkü geleceğin anahtarı bizim gençlerimizde ve çocuklarımızdadır. Onlar bilişim konusunda ne kadar büyük adımlar atarsa geleceğimiz o kadar parlak olur. Günümüzde bilişim alanında birçok adımlar atılmakla birlikte yerli otomobil bu adımlardan en önemli gelişmelerden biridir. Yerli otomobilde de bilişim alanında birçok teknoloji kullanılmaktadır. Bunun yanında ülkemizde silikon vadisi benzeri yatırımlar için de gerekli adımlar atılmış olup bu yönde çalışmalar yapılmaktadır.

Bilişim Haftası Etkinlikleri

Bilişim haftası okullarda belirli gün ve haftalar içerisindedir. Bu günde çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Tabii ki bu etkinlikler de bilişim ve teknoloji üzerinedir. Genelde okullarda bu haftalara özel projeler oluşturulur ve sunumları yapılır. Bunun yanında o tarihlerde olan bilişim ve teknoloji fuarlarına öğrencilerin katılımı sağlanır.

Bilişim Haftası Ne Zaman Kutlanır?

Bilişim haftası Mayıs ayının ilk haftası kutlanan bir gündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı