Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Boğaz Yanmasının Çözümü

Boğaz ağrısına ne iyi gelir boğaz yanmasının çözümü, boğaz ağrısı ve boğaz yanması için kullanacağınız bu pratik çözümler kısa sürede boğazınızdaki şikayetlerin giderilmesine fayda sağlamaktadır.

Bu yöntemleri uygulayın ve kısa sürede kendinizi daha iyi hissedin.Boğaz ağrısı, soğuk algınlığının. öncelikli belirtilerindendir. Boğazınızda kuruluk, gergin ses telleri sesinizin boğuk çıkması bu belirtilerdendir.

Sebebi ne olursa olsun acı çektiğinizde acil olarak yapmanız gereken rahatlamanın nasıl olacağının çözümünü bulmaktır. Öncelikle doktorunuza danışmayı tercih edebilirsiniz.Ancak en iyi tedavilerin bazıları ev yapımı ilaçlar ve kürler olabilir.

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Boğaz Yanmasının Çözümü

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Boğaz Yanmasının Çözümü

Soğuk Algınlığı ve Grip önlemenin Yolları

Antiinflamatuar Yangı Önleyici İlaçlar

Boğaz ağrısına iyi gelen ilaçlar; boğaz ağrısı için en etkili tedavilerden biri muhtemelen bu ilaçlar olabilir. Bunlar iltihaplarla savaşarak kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olurlar. Ayrıca ateşiniz varsa ateşinizi de düşürürler.

Tuzlu Su İle Boğaz Gargarası

Tuzlu su gargarası; yapılan araştırmalar günlük birkaç kez boğazınıza tuzlu su ile boğaz gargarası boğazınızdaki şişmeyi azaltabileceğini ve mukusunu gevşeterek tahriş edici maddeleri veya bakterileri atmanıza yardımcı olduğunu göstermiştir.

Doktorlar genelde bir bardak suya yarım tatlı kaşığı tuz eritilmesini önerir. Bu gargara için yeterli bir miktardır. Tuzlu su sizin için kötü bir tat ve çok zor oluyorsa içerisine bir miktarda bal koyabilirsiniz. Elbette ki bu suyu yutmamaya çalışın ve daha sonra tükürün.

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Boğaz Yanmasının Çözümü

Pastiller ve Spreyler

Öksürük damlacıkları üzerine emmek, boğazınızı nemli tutmaya yardımcı olabilen tükürük üretimini uyarır. Uzmanların bazıları pastiller ve spreylerin çoğu çeşidinin sert şekerlerden daha etkili olmadığını söylüyor. Ek bir fayda sağlamak için, mentol veya okaliptus gibi soğutma veya ağrı gideren çeşitlerini seçmeye çalışabilirsiniz.

Bu spreyler soğutma pastillerine benzer bir etki oluşturur.

Öksürük Şurubu

Öksürüğünüz olsa bile öksürük şurubu kullanırsanız ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Damla ve sprey gibi, boğazını kaplar ve geçici ağrı kesici özellik sağlarlar.

Özellikle hasta olduğunuzda boğazınız tahriş olmuş veya iltihaplandığında hidratlanması çok önemlidir.  İdrarınızın açık sarı veya açık renkli olması için yeterli miktarda sıvı içmelisiniz bu en sade haliyle su olabilir. Mukoza zarlarını nemli tutar ve alerjenler gibi bakterilere ve tahriş edici maddelere karşı daha iyi mücadele edebilir ve vücudunuzu diğer soğuk semptomlara karşı daha iyi korur. Bu yüzden yeterli miktarda sıvı almaya özen gösterin.

Boğaz Ağrısı için Bitki Çayları

Su içemiyorsanız ve su içmek sizi rahatsız ediyorsa çay içmeyi deneyebilirsiniz. Özellikle bitki çayı, bir bardak sıcak çay boğaz ağrısı için hemen bir rahatlama sağlayabilir. Dahası, bitkisel çaylar ister siyah, ister yeşil veya beyaz yapraklardan yapılmış olsun, bağışıklığı güçlendirdiği ve enfeksiyonu önlediği düşünülen antioksidanlar içermektedir.

Çayınızı tatlandırmak için bir çay kaşığı bal ekleyebilirsiniz.Bu hızlı iyileşmenize yardımcı olabilecek antibakteriyel özelliklere sahiptir.

Boğaz Ağrısı için Tavuk Çorbası

Soğuk algınlığı için eski bir yöntem olan tavuk çorbası da boğaz ağrısını gidermeye yardımcı olabilir. Çorba içmenin hastalandığınızda ek bir yararı vardır.  Sıvı bir yemek olması daha kolay yutmanızı sağladığı gibi yudumlanması, enfeksiyonunuzla mücadele etmeniz gereken besin maddelerini almanızı da sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı