Bu Yıl Bayram Tatili Kaç Gün? 2018

2018 Ramazan Bayramı Hangi Gün?

En çok çalışan ve öğrenci kesiminin merak ettiği tatil günlerini en uzun kapsayan dini bayramlar bu yıl uzun tatil günleri yine çalışanları ve öğrencileri sevindiriyor. 2018 yılı itibariyle Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı için tatil planları olan varsa hayata geçirebilecekleri yeterli derecede tatil günleri olacak. En uzun tatil yılı olarak belirlenen 2018 yılı Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı tatillerinin de eklenmesiyle bol dinlemeli bir yıl olarak plan program yapmaya müsait bir sene olacak.

Resmi tatilleri de eklediğimizde uzun bir tatil dönemi bizleri bekliyor. Resmi tatillerin haricinde dini gün tatillerini incelediğimizde bizleri önümüzde ilk olarak karşılayacak Ramazan Bayramı ile uzun tatilin başlangıcı karşılıyor. Hafta sonu ile bayram tatili birleştiğinde ise planlar yapmak ve doyasıya dinlenmenin keyfini çıkarmak için ideal bir yıl olarak çalışanların yüzünü güldürüyor. Ramazan ayının ilk başlangıç günü olan 15 Mayıs Salı ve Ramazan ayının bitişi 14 Haziran Perşembe günü olarak ramazanı arifesi perşembe günü resmi ve bazı özel kuruluşlarda tatilin ilk başlangıç günü olarak takvime eklendi. Tüm Türkiye geneli itibari ise, tatile girecek milyonlarca çalışan ve öğrenciler 15 Haziran günü itibariyle Ramazan Bayramı tatiline resmi olarak giriş yapacaklar.

Ramazan Bayramı tatilleri her ne kadar kısa gibi gözükse de çalışanlar ve öğrenciler için dinlenme fırsatını bulabildikleri, artı dinlenme günlerinin eklendiği tatillerden olmaktadır. Aslında kısa tatil, gezi planları için yine de fena sayılmayan, arefe gününün de birleşimiyle 4 günü doldurabilecekleri iyi bir dinlenme ya da gezi planlarını hayata geçirme fırsatı bulabileceklerdir. 2018 yılının Ramazan Bayramı 1. günü Cuma günü olarak takvimleri göstermektedir. 3 günlük ramazan bayramı tatiline arefe günü de eklendiğinde tam 4 gün resmi olarak ilan edilen Ramazan Bayramı tatil günü 2018 yılında da bu şekilde takvimlerde ki yerini alıyor.

 

2018 Kurban Bayramı Tarihi Ne Zaman?

Genellikle bayramlar arasında yılın en uzun tatilinin yapıldığı Kurban Bayramı ekstra günlere denk gelmese bile süreç olarak tamı tamına 4 günü ve hatta arefe gününü de ekleyince 5gün olmasından ötürü yılın en uzun tatilinin yapıldığı ve herkesi bu nedenle yüzünü güldüren dini bayram günlerinden olmaktadır. Hafta içi günlere denk geldiğinde hafta sonu günleri de eklenince en 9 günlük tatil garanti oluyor. Ve bu da demek oluyor ki tatilcilerin planlarını hayata geçirecekleri en ideal tatil zamanı olmaktadır.

Bu Yıl Bayram Tatili Kaç Gün? 2018

Kimileri bayramı bol bol dinlenerek evinde geçirmek isterken, kimileri de en iyi tatil fırsatını böyle günlerde bulabildikleri için özellikle de çalışanları, öğretmen ve öğrencilerin en çok merak ettikleri bayram tatili kaç gün soruları internette arama motorlarını en çok meşgul eden ve merak edilen soru olmaktadır. Merak edenlere hemen söyleyelim 2018 Kurban Bayramı tatili bu yıl uzun tatil müjdesini tam 9 gün tatil olarak veriyor. 2018 tarihinde Kurban Bayramı 18 Ağustosta başlayıp 26 Ağustosa kadar sürecek. Kurban bayramının öncesi ve sonrası hafta sonuna denk gelmesiyle 9 günlük uzun tatil müjdesi bu yıl tatil ve dinlenme hayalleri kuranları oldukça heyecanlandırıyor.

2018 Bayram Tatilleri Kaç Gün?

2018 yılında toplam 104 gün çalışanları tatil bekliyor. Hafta sonları ve bayram tatilleri günleri birleşimiyle takvimde yer alan bu tatil günleri hafta sonuna denk gelmeyen bayram günleriyle birlikte ise 116 günlük bir tatili kapsamasıyla 2018 yılında rekor olarak yapılacak en uzun tatil yılını gösteriyor. Milli ve dini bayramlarla birlikte kaç gün bayram tatili var şeklinde sorular uzun bir tatil yılının müjdesini 2018 yılında tüm bayramları ile tatil sevincini yaşatan bir yıl olacak.


One Reply to “Bu Yıl Bayram Tatili Kaç Gün? 2018”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir