Çabuk Hazır Çorba Kilo Aldırırmı

Çabuk Hazır Çorba Kilo Aldırırmı, özellikle yoğun çalışanlar yada açlığını bastırmak isteyenler ile ara öğünleri atlatmak isteyenler bazı markaların hazır çorbalarını tüketmekte.

Bu hazır çorba kilo yaparmı, şişmanlatırmı konusunda birçok soru aldık. Bu yazımızda Hazır çorba içmek kilo yapar mı bunu anlatacağız.

Çabuk Hazır Çorba Kilo Aldırırmı

Hazır Çorbaların aperatif olarak en çok tüketilen cinsi 3 dakikada hazırlanan çabuk çorba çeşitleridir. Knorr çabuk çorba kilo aldırır mı konusunda öncelikle kalorisi 80-100 kalori aralığındadır. Nisbeten düşük kalorili olarak adlandırabiliriz. Ayrıca bilindiği üzere çorbanın tok tutucu özelliği yüksektir. Bu sebepten gönül rahatlığı ile tüketilebilir ve kilo yapmaz diyebiliriz.

Fakat dikkat edilmesi gereken bir husus var, eğer diyet yapıyor iseniz çabuk çorba tüketmek yerine ev yapımı taze ürünlerden hazırlanan çorbalar vücut direnci içerdiği vitamin ve mineraller ile besin değerleri açısından daha zengin olacağı için ev yapımı olarak tüketilmesi önerilir. Diyet yaparken vücut belirli miktar enerji ve besin öğelerinden mahrum kaldığı için daha sağlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz.

Hazır Çorba Nasıl Tüketilmelidir.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi ev yapımı ilk tercihiniz olmalı fakat imkanınız veya vaktiniz yok ise hazır çorbayı 1 fincandan fazla tüketmemeniz önerilir ayrıca yanında ekmek gibi gıdaları tüketmemek diyet açısından faydalı olacaktır.

Sadece Hazır Çorba Diyeti Yapanlar Dikkat

Birçok internet sitesinde sosyal medyada ve forumlarda tek bir gıda üzerine kurulu diyet listelerini görmek mümkündür. Bunlardan en popüler olanları elma, patates , mısır diyetleri diyebiliriz. Çorba diyeti de bu gibi yerlerde karşınıza çıkabilecek bir diyet şekli.

Unutulmamalıdır ki diyet kişiye özel doktor kontrolünde hazırlanmalıdır ve ayrıca çok düşük kalorili ve tek tip beslenmeye dayalı diyetler belli başlı hayati vitamin ve minerallerden vücudu mahrum bırakacağından ötürü sağlık acısından oldukça risklidir. Kalıcı sağlık sorunlarına hatta ölüme bile yol açabilmektedir. Bunun için hazır çorbayı hafif bir atıştırmalık olarak görmeli kendi diyet listenizi kendiniz değil uzman bir hekim tarafından besin değerleri detaylıca analiz edilerek hazırlanmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı