Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Nedir?


Camiler günümüzde sadece dini ibadetlerin yapıldığı bir yer olarak değil; yardımlaşmanın, dayanışmanın, sevginin, kardeşlik gibi birçok önemli görevlerin yüklendiği toplumumuzun direği olmuş kurumlardan birisidir. Aynı şekilde din görevlileri toplumumuzun en değerli insanlarından biri olmakla birlikte toplumumuzun adalet, saygı ve kardeşlik simgelerinden birisi olmuştur. Camilerin ve din görevlilerinin değerini ve önemini anlatmak için 1986 yılında Camiler Haftası kutlanmaya başlanmıştır. 2003 yılında ise bu haftanın ismi değişerek Camiler ve Din Görevlileri haftası olmuştur.

Camiler ve din görevlileri hakkında ülkemizde yetkili kurum Diyanet İşleri Başkanlığıdır. Bu yüzden bu haftaya özel etkinlikler, yarışmalar Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ya da müftülükler tarafından planlanmaktadır.

Belirli gün ve haftalarımızdan birisi olan Camiler ve Din Görevlileri haftası ne zaman?

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Ne Zaman?

Camiler ve Din Görevliler haftası her yıl Ekim ayının ilk haftası kutlanır. Yani her yıl 1-7 ekim tarihleri arasında bu değerli gün kutlanmaktadır.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinlikleri

Camiler ve Din Görevlileri HaftasıDiyanet İşleri Başkanlığı her sene Camiler ve Din Görevlileri haftası için etkinlikler yapmaktadır. Bu etkinlikler:

  • Hafızlık, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Ezanı Güzel Okuma gibi dini duygularımızı ön plana çıkartan yarışmalar yapılmaktadır.
  • Bu haftaya özel bazı bölgelerde camilerde ikramlar yapılmaktadır.
  • Bu haftaya özel tv programları yapılmaktadır.
  • Hatim ve Mevlüt programları yapılmaktadır.
  • Hastane, huzur evi, sevgi evleri gibi özel ziyaretler düzenlenmektedir.
  • Camiler ve Din Görevlileri haftasına özel konferanslar yapılmaktadır.

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
BİR YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.