Çavdar Ekmeği Zayıflatırmı Diyette Çavdarlı Ekmek Yemek

Çavdar Ekmeği Zayıflatırmı Diyette Çavdarlı Ekmek Yemek birçok ekmek çeşidi için kilo vermeye çalışanların aklında hangisi daha sağlıklı hangisi daha çok zayıflamama yardımcı olur gibi sorular vardır.

Ama şunu bilin ki ekmek zayıflatmaz, sadece kilo vermenize yardımcı olur. Şu şekilde ; normal beyaz ekmek yemek yerine kepek ekmek yerseniz günlük aldığınız kalori miktarı düşer bu yüzden kilo vermeniz hızlanır. Harici olarak yağ yakma özelliği yoktur ve her çeşit ekmek kalorilidir. Olabildiğince az tüketilmesini kaloritakip.net olarak öneriyoruz.

Çavdar Ekmeği Zayıflatırmı Diyette Çavdarlı Ekmek Yemek

Çavdar Ekmeği Zayıflatırmı Diyette Çavdarlı Ekmek Yemek

Çavdar ekmeği kilo kontrolü yapanlar için oldukça özel yeri olan bir türdür. Sebebi ise lifli yapısı ile düşük kalorili olmasının yanında hem sindirim sisteminize dosttur hem de kan şekerini yavaş yavaş arttırması sebebi ile uzun süre tokluk hissi yaşamanıza yardımcı olur. Ancak her markette çavdar ekmeği bulmanız zor olacaktır. Çavdar ekmeği nerede satılır derseniz büyük fırınlarda yada büyük alış veriş merkezleri ile süpermarketlerde bulmanız mümkün olacaktır. Yine de öğünlerde 1-2 dilimden fazla tüketmemenizi öneriyoruz. Tüketmenizin tek amacı tokluk sürenizi uzatmak olmalıdır.

Kepek Ekmeği Zayıflatırmı? Diyette Kepekli Ekmek Yemek

Kepek Ekmeği

Kepek Ekmek erişimi kolay hemen hemen her yerde bulabileceğiniz ve hazır dilimlenmiş paketler halinde yada tüm ekmek olarak satılan bir türdür. Hazmı daha kolaydır. Tokluk hissi yüksektir. Normal ekmekten tek farkı hamuruna kepek karıştırılması ve az tuzlu yada tuzsuz olmasıdır. Bu özellik ona düşük kalori avantajı katar. Zayıflamak için yaptığınız diyetlerde önerebileceğimiz ekmek türlerinin başında gelmektedir.

 Tam Buğday Ekmeği Zayıflatırmı? Kilo Verdirir mi ?

Tam buğday unundan yapılan bu ekmeğin farkı unun rafine olmamasından kaynaklanır. Normal un’da sadece buğday tanesinin belli kısımları kullanılırken tam buğday ununda buğday tanesinin tamamından un elde edilir. Buğday tanesinin  kabuğu tohumu bolca kepek ve lif içerir bu sebeple unun belli bir bölümü bu malzemelerden oluştuğu için kalorisi düşük ve insan sağlığına faydası da bir o kadar yüksek bir ekmek türü haline gelir. Tam buğday ekmeğini her türlü diyet listenizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kepek ekmekten tadı biraz daha lezzetli olması sizin için daha iyi olacaktır.

Harici Olarak Sormak İstediklerinizi Yorum Kısmına Yazarsanız Aynı Gün İçinde Cevaplanacaktır. Yorumlarınız bizim İçin Değerlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı