Çeşitli Yöresel Ekmeklerin Kalorileri

Çeşitli Yöresel Ekmeklerin Kalorileri, ülkemiz ekmek zengini diyebiliriz. Hemen hemen her bölgenin kendine has ekmek tarifi var. Her yöre içine farklı Bir Tat ekliyor.

Bu durum lezzet çeşitliliği açısından gayet güzel fakat diyet yaparken yiyeceğimiz ekmek çeşidini tespit etme noktasında ise oldukça can sıkıcı olabiliyor. Ayrıca Yöresel Ekmekler Hemen heryerde bulunmuyor. Şehirler arası yolculuklarda dinlenme tesislerinde bu tarz ekmeklerin hediyelik olarak satılması gerçekten Gariptir. Oysa ki hemen hemen hepsi marketlerde satılan beyaz ekmeğe göre sağlıklı ve düşük kalorilidir. Şimdi bunlardan bazılarını aşağıda belirtiyorum.

Çeşitli Yöresel Ekmeklerin Kalorileri

Tandır Ekmeği Kaç Kalori

Tandır ekmeği yapıldığı kumdan haznelerde pişirilmesi ise kesinlikle ayrı bir tada bürünen bir ekmek türüdür. Tuz maya un su gibi çok basit bileşenlerden oluşsa bile beyaz ekmekten tat olarak oldukça farklıdır. Tandır ekmek kalori değeri beyaz ekmekle aynıdır diyebiliriz. İçerik olarak kontrol ettiğimde fazlaca bir fark göremedim

Yulaf Ekmeği

 Yulaf Ekmeği Kaç Kalori

Yulaf ekmeği kepekli olarak kullanılan buğday sebebi ile lif olarak zengin içeriğe sahiptir. Bu durum ekmeğin kalorisini eksi yönde etkilemesinin yanı sıra ayrıca sindirim sistemi içinde oldukça faydalıdır. Yulaf ekmeği kilo kontrolü yapan kişiler için kepekli ekmeğe alternatif olarak gösterilebilir. Kepekli ekmek her yerde bulunabilirken yulaf ekmeğini zor bulma ihtimalini de göz önüne alarak kepekli ekmek tüketmenizi öneririz. Ayrıca kepek daha uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir.

Alman Ekmeği

Alman Ekmeği Kaç Kalori

Alman ekmeğinin kalori değerini sizler için çokça araştırdım fakat herhangi bir sonuca ulaşamadım. Ülkemizde çokça tüketilmemesinden ötürü hiçbir kaynaktan bilgi edinemiyorsunuz. Fakat içeriğinde göz attığımızda fazlaca kalorili olduğu kesin alman ekmeğinin kalorisi konusunda net bir şey söyleyemesek bile 2 dilim ekmek bölümünün bile çok kalorili olma ihtimali çok yüksek. Zayıflamak için bu ürünü fazlaca tüketmemeniz önerilir.

Evde Kendi Diyet Ekmeğinizi Yapmak.

Tam Buğday unu bulabilirseniz normal un yerine tam buğday unu kullanarak tüm unlu malülleri daha düşük kalorili olarak hazırlayabilirsiniz. Hemde çok daha sağlıklı olacaktır.

Tam buğday unu nereden alınır ; Tam Buğday Unu Nerede Satılır Diye Soracak Olursanız Büyük Süpermarketlerde organik ürünler satan mağazarlarda bu ürünleri bulabilirsiniz. Tam buğday unu nereden alınır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı