Ceviz Suyu ile Zayıflama

Ceviz Suyu ile Zayıflama,Ceviz Suyu ile Nasıl Zayıflanır? Zayıflama yöntemlerinde bitkisel yöntemler en çok tercih edilen yöntemler arasına girmektedir.Sizlere ceviz suyundan bahsetmek istiyorum.

Oldukça pratik ve basit bir hazırlanma yöntemi olan ceviz suyu sağlık açısından da oldukça faydalıdır.Yalnızca iki adet malzeme ile hazırlanan ceviz suyu diyetimize sağladığı ekstra katkı ile bize hem mutluluk hem de sağlık katmaktadır.

Ceviz Suyu Nasıl Hazırlanır ?

Ceviz suyunu basit bir şekilde sadece içme suyu ve ceviz ile hazırlaya bilirsiniz.Ancak cevizin içindeki değerli içeriğin suya iyice geçmesi için akşamdan hazırlamanız daha iyi olacaktır.Akşam bir bardak içme suyuna bir tam ceviz içini katıp sabaha kadar iyice suya nüfuz etmesi sağlanır.Sabah aç karnına içebilir içindeki cevizi yiyebilirsiniz.

Ceviz Suyunun Faydaları

  • Şişlik ve gaz problemlerini giderir.
  • Kilo vermenize oldukça faydalıdır.
  • Kolestrolünüz normal değerlerine döner.
  • Kabızlık gibi mide problemlerini ortadan kaldırır.
  • Açlık hissini yok eder.
  • Yağ yakmanıza yardımcı olur.
  • Ara öğünlerde sizi tok tutar,kilo verdirmektedir.
  • Vücudunuzun yağ yakmasını hızlandırır.

Ceviz Kaç Kolori dir?

Bir adet orta boy bir ceviz (5 gr)  33 kcal dir.

100 gr ceviz ise 654 kcal dir.

Uzmanlar, ceviz ve zeytin yağından zengin bir diyet hazırlamanın, daha düşük bir yağ, daha yüksek karbonhidrat diyeti ile aynı kilo kaybına neden olabileceğini söylüyorlar.

Daha da önemlisi, çoklu doymamış yağlar açısından zengin cevizin, kalp sağlığı ve düşük kolesterol için faydalı olduklarını söylüyorlar.

Yapılan araştırmada ceviz suyu ile yapılan diyette ceviz suyunu kullananlar altı ay sonra başlangıçta ki kilolarından yüzde sekizini kaybettiler.

Özellikle, kötü huylu  LDL kolestrol seviyesi düşerken, iyi huylu olan HDL kolestrol seviseni arttırmaktadır.

Ceviz Suyunun  kan kolestrol seviyelerini geliştirdiğini ve bu da kalp rahatsızlığı riskini azaltabileceğini göstermektedir.

Cevizde bol miktarda bulunan  vücudun sağlıklı çalışması için gerekli olan bitki türevi omega-3 yağ asidi bulunur.

Vücut omega-3’ü kendisi yapamaz, bu nedenle diyetten elde edilmelidir, yani çoğumuzda eksik demektir.

Cevizi Nasıl Tüketmeliyiz ?

Vücudumuz için oldukça faydalı olan ceviz aynı zamanda kalori değeri oldukça yüksek bir besindir.Diyet  yaparken fazla aldığımız kalori vücudumuzda yağ olarak depolanır.Çok faydalı diyerek aşırı tüketmek diyetinizi olumsuz etkileyecektir.Cevizi günlük olarak üç dört  adet tüketebilirsiniz.Bu şekilde hem sağlıklı olmuş hem de diyetinize fayda sağlamış olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı