Çikolatalı Kesme Ay Çöreği Kaç Kalori

Çikolatalı Kesme Ay Çöreği Kaç Kalori, Ay çöreği ve çikolatalı kesme tat olarak birbirinin hemen hemen aynısıdır. Ayçöreği ve kesme içerik olarak un yağ şeker çikolata sosu ve fındık kırıntılarından oluşan az miktarda susam ve diğer katkı maddelerinin de eklendiği bir gıdadır.

Genel itibari ile sağlık puanı düşüktür. Diyet yaparken fazlaca tüketilmesi tavsiye edilmez. kalori değerleri olarak da aşağıdaki tablodan bilgi edinebilirsiniz.

Çikolatalı Kesme Ay Çöreği Kaç Kalori

Kesme Ay Çöreği

1 Adet Ay Çöreği Kaç Kaloridir. : 443 Kalori

1 Adet Çikolatalı Kesme Kaç Kalori : 455 Kalori

Yukarıda yazan değerleri de göz önüne alırsak atıştırmak için aldığınız ay çöreğinin normal bir ana öğünden dahi daha çok kalori değerine sahip olduğunu görürüz. Ayrıca ay çöreği yutulması zor ve kuru bir besindir. Yanına meyve suyu kola yada çay gibi şekerli içecekler ile tüketmek gerekir. Bunların da kalorisini hesabınıza dahil etmelisiniz. Yani ortalama bir ay çörekli ara öğün size fazladan 600 kalori almanıza sebep olacaktır. 600 kaloriye değip değmeyeceğini şu örnekle daha çok anlayacağız. 600 Kaloriye 7-8 kase domates çorbası,yada 2 tama tabak pilav yada 2 tabak makarna yada 5 tabak sebze yemeği yiyebilirsiniz. Bu denli yüksek kalorili bir besin yerinde daha hafif atıştırmalıklar düşünebilirsiniz.

Ayrıca %100 etkili hızlı kilo vermenize yardımcı olarak yepyeni diyet listelerimiz eklenmiştir. Kontrol etmenizi ve yeni püf noktalarına göz atmanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı