Cordon Bleu Kaç Kalori

Cordon Bleu Kaç Kalori Cordon Bleu bir fransız yemeğidir. Orjinal ismi “Kordon Blö” olarak bilinir. Aslına bakarsanız Kısaca Şinitzel içerisine jambon ve peynir eklenmiş halidir diyebiliriz.

Hem tavuk hemde dana etinden yapılmaktadır. Birkaç farklı condon bleu var biz Türkiye’de En Çok Tüketilen Çeşitlerinin Kalori miktarlarını Tablo halinde Aşağıda Veriyoruz.

Genel olarak fast food kategorisinde olan bu yemek çeşidi yağda kızartılması içerisine eklenen kolay eriyen yağlı kaşar gibi gıda malzemelerinden dolayı biraz yüksek kalori değerine sahiptir. Ama diyet listelerine eklenemeyecek kadar yüksek bir kalori değeri yoktur. Ortalamanın biraz üstünde diyebiliriz.

Cordon Bleu Kaç Kalori

  • 1 Porsiyon Tavuk  Cordon Bleu : 200 Kalori
  • 1 Porsiyon Dana Cordon Bleu : 220 Kalori
  • Hazır 1 Kutu Cordon Bleu : 600 Kalori
  • 1 Adet Küçük Kordan Bleu : 78 Kalori

Diyette Cordon Bleu Yenir mi ?

Cordon blue orta seviyenin biraz üstünde olan bir gıda türü. Diyet yaparken sağlıklı gıdalar tüketmekte fayda var. Bu gıda türü sağlıklı bandının biraz üzerinde diyebiliriz. Yağda kızartılması yerine fırınlanması sağlık puanını arttıracağı için diyet yapanlar için fırınlanarak tüketilmesi daha uygundur. Ayrıca söz konu cordon bleu ve zayıflama ise evde kendi yemeğinizi kendiniz yapmakta fayda var.

Aslında bu yemek çeşidi yapılması çok zor olmayan bir yemek. Sadece hazırdaki lezzeti tutturamayanlar için zahmet. Kilo vermek istiyorsanız lezzetten biraz fedakarlık etmelisiniz.

Bize Sorun!

Zayıflama, Diyet Listeleri, Yiyecek ve içeceklerin kalorileri ile her türlü spor ve egzersiz sorularınızı bize soru sor bağlantılarımızdan iletebilirsiniz. Sorularınız Editörlerimiz tarafından en kısa sürede cevaplandırılmaktadır.

Ayrıca daha hızlı ve pratik bir yol olarak aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı