Çubuk Tarçınlı Su İçmek Zayıflatırmı Su İle Zayıflama

Çubuk Tarçınlı Su İçmek Zayıflatırmı Su İle Zayıflama ; Su tüketimi zayıflamak isteyenler için her diyetisyen tarafından önerilen ve günde 2-3 litrenin altına düşmeden kullanılması gereken bir sıvıdır.

Birde üstüne tarçın ile karıştırarak tüketmek zayıflamak isteyenler için iki kat faydalıdır. Zayıflamak için tarçınlı su kullanımı önerilir fakat tek başına zayıflamanız için sadece tarçınlı su içmek yeterli değildir. Diyet yaparken diyetinize yardımcı olacak ve daha hızlı kilo vermenize yardımcı olacak bir karışımdır. Bu karışımın nasıl zayıflamanıza yardımcı olduğu ve nasıl içilmesi gerektiği ile ilgili detayları dikkatlice okursanız tartıda bir kaç gün içinde değişimi çok rahatlıkla görebileceksiniz. Öncelikle tarçınlı su nasıl zayıflatır buna bakalım.

Çubuk Tarçınlı Su İçmek Zayıflatırmı Su İle Zayıflama

Tarçınlı Suyla Zayıflama

Tarçınlı su zayıflama tarçın, antioksidan bakımından oldukça zengindir. Ama diyet yapanlar için söz konusu maddenin bu etkisi değil diğer 2 etkisi çok daha fazla önemlidir.

Bu gıdanın zayıflamanız da etki eden en önemli özelliği; Tarçın Kan şekerinizi düzenleyen bir besindir. Diyet ile ne alakası var diyenler için konuyu biraz daha açalım. Pankreas organı kanda bulunan şekeri kontrol etmesi ve hücrelere söz konusu şekerin yani tıp terimi olarak glikoz’un ulaşmasını sağlayan hormon olan insülin hormonunu üretir.

Hücreler de söz konusu hormon aracılığı ile taşınan glikozu yakarak enerjiye çevirirler. Yani kalori diye bahsettiğimiz durum ile glikoz aynı şeylerdir diyebiliriz. Siz bir gıda maddesi tükettiğinizde midenizde öğütülerek anında kana glikoz olarak karışır. kanda ne kadar fazla glikoz var ise buna göre pankreas insülin hormonu üretir.

Gıda tükettiğimizde kandaki glikoz seviyesi sürekli dalgalanır. Buna  paralel olarak da insülin seviyemiz sürekli artar ve düşer. Kan da insülin yükselmesi vücut için gerekli olan tüm enerjinin kanda mevcut olduğunu stoklarda bulunan enerjinin yani yağlarımızın enerjiye çevrilmesine gerek olmadığı anlamına gelir. Bu durumda vücut fazla olan enerjiyi depolar ve yağa dönüştürür.

Tarçınlı su işte tam bu noktada devreye giriyor ve zayıflamanıza yardımcı oluyor. Tarçınlı su içmek kandaki insülin dalgalanmalarını önler ve kontrol altına alır. Bu ise yağ yakımınızın öğünlerden sonra durmasına engel olarak daha çabuk zayıflamanızı sağlar.

Tarçının bir başka etkisi de Tarçın kullanan kişilerde daha uzun süre tokluk hissi olur. Tarçın tokluk hissini arttırıcı bir etki ile öğün aralarında daha az açlık hissi çekmenize yardımcı olacaktır. Bu sayede diyet ile çok daha rahat baş edebilirsiniz.

Zayıflamak İçin Tarçınlı Su Nasıl Yapılır, Tarçınlı Su Diyeti

Editörümüze gelen sorulardan bazıları tarçınlı ılık su zayıflatır mı ? Soğuk mu içilmeli gibi bir çok soru gelmekte. Tarçınlı su için size önereceğimiz yöntem aşağıdadır.

Özel Şeften Tarçınlı Suyu En Etkili Sonuç Verecek Şekilde Nasıl Yapılacağını Anlatıyor. Sonuna Kadar İzlemenizi Öneririz.

Çubuk Tarçınlı Su İçmek Zayıflatırmı Su İle Zayıflama, Zayıflarken kullanacağınız suya katacağınız tarçının cinsi fazlaca önemli değildir. Yani Çubuk Tarçınlı Su Zayıflatır mı ile Kabuk Tarçınlı Su Zayıflatır mı Sorusuna verilecek yanıt ikisi de evet olacaktır. Tarçınlı su hazırlarken sadece bir bardak suya bir adet çubuk tarçın atmanız yeterli olacaktır. bir süre beklettikten sonra su tüketiminizi tarçınlı su ile değiştirebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise ılık yada sıcak tarçınlı su tüketimidir. Yani kısacası Tarçınlı çay ile zayıflama da denilebilir. Normal bitki çayı hazırlar gibi tarçın çayı da hazırlayabilirsiniz. Fakat içimi ve yapılışı daha pratik ve tadının daha güzel olması sebebi ile tarçınlı suyu tavsiye ediyoruz.  İş yerinde yada dışarıda da bu suyu tüketebilirsiniz. Yapmanız gereken şey bir plastik 500 ml su şişesine bir çubuk tarçın atmak ve yanınızda çantanızda yada aracınızda bulundurmak ve her susadığınızda oradan su tüketmek sureti ile diyetinize devam edebilirsiniz. Bu denli özverili ve aksatmadan çubuk tarçınlı suyla zayıflama planınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Tarçınlı Limonlu Su Zayıflatır mı ? kilo Verdirir mi ?

Tarçınlı limonlu su tarifi tarçınlı limonlu su içmek zayıflamak için önerebileceğimiz ikinci özel yoldur diyebilirim. Canınız tatlı bir şeyler istediğinde çikolata şekerli gıdalar yada hamurlu tatlılar tüketmeniz çok yüksek oranda kalori almanıza sebep olacaktır. Fakat limonlu tarçınlı su ile bu durumun önüne geçebileceksiniz. Aşağıda A Haber’de konunun detaylı analizini izledikten sonra detayları aşağıda paylaşacağım. Öncelikle Videomuzu İzleyelim.

ATV Televizyonunda da haber olan bu yöntem ile tatlı krizlerinin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz gibi tok tutucu özelliği de üstüne şerbet gibi olacaktır.

Çubuk Tarçınlı Su İçmek Zayıflatırmı Su İle Zayıflama

Tüm yazıdan da anlaşılacağı üzere tarçınlı su ile zayıflama tek başına mümkün görünmüyor fakat diyet yaparken bu karışımı kullanmak belkide en etkili ve en pratik yöntemlerden birisidir. Zayıflama işlemi 3 parçadan oluşur. Diyet yaparak özel tarifler kullanarak ve hareketli bir yaşam sürmeyi alışkanlık haline getirerek zayıflamak mümkün. İlk 2 si burada açıklandı. Spor önerileri için de sitemizden et etkili bölgesel zayıflama için yada genel zayıflama spor önerilerini bulabilirsiniz.

Tarçınlı su için alternatif olan kahvaltılarda Tarçınlı Süt Zayıflatır mı? Tarçınlı Süt Kaç Kalori Yakar Konularımıza Da Göz Atabilirsiniz.

Bize Sorun!

Zayıflama, Diyet Listeleri, Kilo Kontrolü Spor ve Egzersiz İle ilgili olarak sormak istedikleriniz sorular için Bize Soru Sor Sayfamızdan Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Sorduğunuz Sorular En Hızlı Şekilde Cevaplandırılmaktadır. Editörlerimiz Genel olarak 2-3 Saat içinde Sizlere dönüş yapmaktadırlar. Çubuk Tarçınlı Su ile alakalı olarak da soru sorabilirsiniz.

Tarçın ile zayıflayanların yorumları

Bir önceki makalemizide okumanızı öneriyoruz. İp Atlamak Göbek Eritirmi Hangi Kasları Çalıştırır? başlıklı makalemizde editörlerimiz sizler için önemli konulada değindi. Okumanızı öneriyoruz.

55 Yorum

 1. Merhabalar ben tarçınlı suyu 1,5 litre şişenin içine 5-6 kabuk tarçın atip 1 gün bekleterek yapıyorum ve günde 1,5 litre içiyorum sıkıntı olurmu

 2. merhaba bu tarif bebek emziren anneler içinde gecerlimidir yani bi sakıncası olurmu bebegime

  1. Sinem merhaba tarçın tok kalma süresini arttıran bir besindir. Tabi beslenmeniz sütünüzü ve bebeğinizi etkileyebilir bu nedenle daha az olmak kaydıyla tarçın tüketebilirsiniz.

   1. tesekkür ederim soruma cvp yazdıgınız için ozaman sabah ve aksam olmak üzere günde 2 bardak tüketmemin bi zararı olmaz sanırım ya dogum kilolarımdan kurtulmak istiyorum bu süre içerisinde şekere asırı derecede bagımlı oldum bırakmakta zorluk cekiyorum bu cayın bana birazda olsa yardım edecegini düşündügüm için size yazmak istedim hem şeker ihtiyacımı karsılamak için hemde kilo vermede beni desteklemesi için uzun oldu kusura bakmayın

 3. Toz tarçın kullansak çubuk olması şart mı ben toz tarçın kullanıyorum faydası olmaz mi zayıflamaya?

 4. İyi günler ben bu tarcınlı su ile diyete başlayacagım ama limon elma 2 cubuk tarcını 10 dk kaynatıp günlük içmek istiyorum bu şekil de olurmu

 5. Tarçınlı suyu kaç gun kullanmalıyız bazı sitelerde 15 gün yaziyordu en fazla kaç gün kullanabiliriz ?

  1. İrem hanım Tarçınlı su uygulama süresi haftalık 4 gündür.Bu şekilde 2-3 hafta kullanılabileceği belirtilmekle birlikte, sağlıklı kişiler doktorlarına da danışarak daha uzun sürede kullanabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı