Dans Ederek Zayıfla Dans İle Zayıfla

Dans ederek zayıfla dans ile zayıfla, 30 dakikalık bir dans ile kilo verebileceğinizi biliyor musunuz ? Dans, kilo vermek ve egzersiz için mükemmel bir seçimdir, kalori yaktığınız gibi eğlence faktörü de vardır.

Buna göre, haftanın her günü 30 dakikalık ılımlı egzersiz, sadece gündelik sağlık için profesyonel tavsiyeleri karşılamaktadır; Aslında kilo vermek istiyorsanız, muhtemelen daha fazla dans süresi veya yoğunluğunuzu ortaya koymanız gerekir. Kalori alımınızı izlemek, kilo verme hedefinize daha hızlı erişmenize yardımcı olabilir.

Dans Ederek Zayıfla Dans İle Zayıfla

Ne kadar çok kalori yakarsanız, o kadar hızlı kilo verirsiniz. Kalori yakımını belirleyen bazı faktörler, herhangi bir anda, kısmen ya da tamamen kontrolünüzde olabilir. Bunlar yaş, cinsiyet ve vücut kompozisyonu gibi dans seçiminizi ve onu ne kadar yoğun uyguladığınızı kontrol edebilirsiniz. Genel bir kural olarak, daha hızlı ve daha enerjik dans, örneğin zorlu bir bale veya bükülme egzersizleri yapmak daha yavaş olan dansların iki katı kadar kalori yaktırabilir.

Dans ederek zayıfla dans ile zayıfla

Zayıflama için diyette çok önemlidir. Kilo vermek istiyorsanız diyetinize dikkat edin. Diyet egzersiz yoluyla yaktığınız kaloriye kıyasla daha fazla kalori yakmanızı sağlar. Diyet yaparak yaktığınızdan 3,500 kcal daha fazla kalori yakarsınız ve bir kilo vermiş olursunuz. Uzmanlara göre, daha çok kaloriyi yakmak yedi ila 11 saat arasında balo salonu veya kare dans ile sağlanabilir. Sağlıklı, takip bir diyet iyi beslenmiş olmanızı sağlar, ancak dans etmezseniz hala yeterli kaloriyi tüketmemiş olacaksınız.

1 Ayda Zumba ile Ne Kadar Kilo Kaybedersiniz?

Bir Kişi Zumba ile 30 Kg kaybedebilir mi?

Zumba, Latin dans hareketleri ve müzik eğlencesini aerobik sınıfının formatına ekleyen bir grup fitness programıdır. Diğer aerobik egzersiz formları gibi, yağ yakmaya yol açan kalori dengesizliği fazladan kalori yakmanıza yardımcı olur. Bu kalorileri ve kilo vermenizi sadece Zumba’nın kendisi değil, programa olan bağlılığınız ve kilo verme egzersizleri sağlamaktadır.

Zumba’yı diğer programlardan farklı kılan noktalar çoğunlukla Latin dans hareketleri ve egzersizleri gibi film müziklerinde dünya müziği kullanımı üzerine odaklanıyor.

Yemek yediğinizden daha fazla kalori yaktığınızda, vücudunuz daha önce depoladığı enerjiyi yağ olarak yakarak aşırı enerjiyi kaybeder. Bu yağ yanar ve kilo verirsiniz. 1 kilo vermek için yaklaşık 7000 kalori yakmanız gerekir.

Zayıflama Dansı, çok kalori yakmak için eğlenceli bir yoldur. Bollywood, samba, Zumba ve balo salonu da dahil olmak üzere belinizi inceltmenize yardımcı olan birçok farklı dans stili var. Salsa bu hızlı ve ateşli dans aynı zamanda büyük kalorilerin yanı sıra basenlerinizi veya kaslarınızın yan taraflarında bulunan tonları yaktığı bilinmektedir. Birçok salsa hareketi, kalçalarınızı soldan sağa doğru sallamak ve sizi dans rutini boyunca sıkı korumaya zorlamaktır. Kaliteli bir salsa hamlesidir. Belinizin etrafında bir hula çemberinin olduğunu düşünün ve sanki hula çemberinin düşmesini önlemek için kalçalarınızı bükün. Kalçalarınızı öne arkaya itmeyin veya parmaklarınızın ucundan itmeyin.

Sevdiğiniz müziği açıp dilediğiniz gibi dans etmek size hem motivasyon kazandırır hem de forma sokar. Özellikle Avrupa’da oldukça popüler olan dansla zayıflama, vücudun her bölgesini eşit olarak çalıştırırken en eğlenceli zayıflama yöntemlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Daha detaylı bilgi için zayıflatan kolay zumba dansı yazımızı da okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı