Ders Çalışmak Kaç Kalori Yakar Yaktırır

Ders Çalışmak Kaç Kalori Yakar Yaktırır, Ders çalışmakta diğer tüm eylemler gibi belli miktarda bir kalori yaktıracak bir eylemdir.Ders çalışırken kaç kalori yaktığınız aslında ne şekilde ders çalıştığınıza bağlı olarak değişecektir.

İnsan Beyni Günlük ihtiyacımız olan enerji yanı kalori miktarının %20 sini tek başına tüketir. Hiçbir kas yada hareket olmaması rağmen %20 çok büyük bir orandır.

Yani 400-500 kalorilik bir miktarın yarısını dahi bacaklarınız yada kollarınız harcayamaz. Ders çalışırken de eğer beyninizi çok zorlayan problemler üstüne düşünüyorsanız örneğin tez hazırlama matematik fizik gibi yakılan kalori miktarı fazla olacaktır. Bundan daha basit fazla beyin eforu gerektirmeyen bir ders çalışıyorsanız ise daha az kalori harcayacaksınız .Aşağıdaki tabloda ders çalışırken harcanan kalori miktarını görmeniz mümkündür.

Ders Çalışmak Kaç Kalori Yakar Yaktırır

  • Ders Çalışmak Kaç Kalori Yaktırır ?
  • 1 Saat Ders Çalışmak Kaç Kaloridir : 100 Kaloridir. 

Konu İle İlgili 10 Taktik

Söz konusu miktar standart masa başı yada bilgisayar başında ders çalışmak ile alakalı olarak ortalama kilo ve yaştaki bireyler için hesaplanmış değerlerdir. Kişiden kişiye ve yukarıda belirtildiği gibi yapılan derse göre kalori miktarında yüzdesel değişiklikler olabilmektedir.

Ders Çalışmak Yada Diğer Konularda Ayrıca Sormak İstediklerinizi Yorum Kısmına Yazarsanız Aynı Gün İçinde Cevaplanacaktır.

   Yazımızı Beğenebilir veya Arkadaşlarınızla Paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. bence doğru değil ya bilmiyorum . ben günde en az 10 saat ders çalışıyorum saat şu an 02.02 gece hala çalışıyorum benim günde yarın kilo filan vermem lazım o zaman yediklerimide düşününce zaten ramazandayız akşama kadar açız . bence kalori yakmıyorum . yakıyosamda dışa vurmuyor

    1. tüm dersler için geçerlidir. Fark etmeyecektir. her ders birbirine çok yakın oranda kalori yaktırır. Bazı durumlarda yüksek beyin egzersizi gerektiren mantık soruları ve matematik biraz daha fazla değere sahiptir diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı