Sınavlar Ne Zaman Kaç Gün Kaldı

2020 DGS Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

DGS Geri Sayım

DGS Sınav Tarihi Tarihi: 28 Haziran 2020 Pazar Günü  

Saat: 09:30

2020 DGS Sonuçlarının Açıklanma Tarihi: Dgs sonuçları 25.07.2020  tarihinde açıklanacaktır. (ÖSYM tarafından açıklanan kesin tarih olduğunda güncellenecektir)

DGS Sınav Tarihi

DGS’nin sınav tarihi 28 Haziran 2020’dir.

DGS Başvuruları Ne Zaman ?

2020 yılında yapılacak olan DGS için başvuru tarihleri ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 26/04/2020 – 08/05/2020 tarihleri arasında yapılacak. DGS geri sayım için yukarıdaki sayacımızı kontrol edebilirsiniz.

DGS’nin Açılımı Nedir?

Dgs’nin açılımı Dikey Geçiş Sınavıdır.

DGS’yi Hangi Kurum Yapmaktadır?

Dikey Geçiş Sınavını ÖSYM yapmaktadır. Sorular da ÖSYM tarafından hazırlanmaktadır.

DGS Nedir?

Dgs 2 yıllık üniversite eğitimi bitirip bu eğitimini lisans eğitimi olarak yani 4 yıllık olarak tamamlamak isteyenlerin girdiği bir sınavdır.

Dgs tercihlerin sınavdan önemli olduğu bir sınav olarak bilinmektedir. Çünkü belli bir sayıda doğru ile kazanılacak bir sınav değildir. Çünkü önemli olan sizin branşınızdan  kaç kişinin sınava dahil olduğu ve kontenjan olarak branşınızdan açılan kontenjanlardır. Yani çok güzel bir derece ile açıkta kalabileceğiniz gibi şansınız yaver giderse çok da iyi olmayan bir net ile bir yere yerleşebilirsiniz. Dgs ne zaman , dgs kaç gün kaldı gibi sorularınızı artık bu yazımızdan takip edebilirsiniz.

2018 DGS Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

İlgili Makaleler

34 Yorum

  1. Allah askına su dgs denen lanet seyin sınav ücreti nekadar ya 10 15 tane site gezdim bitane adam akıll bişey yazan olmaz mı biri gecen yıl 50 tl ile 70 Tl diyorlar bu yılda neymiş 70 80 tl diyorlar sanki birtek ben gircem şu lnt sınava sayın editör lütfen siz kesin birsey yazın su ücret konusında da bı allah askına yazanlara bir bakın bi böyle diyorlar bir böyle neye inanacagımı sasırdım googlede 2017 dgs sınav ücreti vs hakkında arama yaptım cıkan sonuclar rezalet böyle gerzek bir sistwm akıl bali bir durum olamaz sankı millet ilk defa dgs giriyor herkez farklı bısey yazıyor bu gidişle heralde Atmde sınav ücretinş yatırmaya gidince ögrecegşm heralde ütfen dogru düzgğn seyler yazın kesin net birsey bu konu hakkında aydınlatırsan sevinirim cevabın için tesekkürler……

  2. önlisans halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü bitirdim dgs ile bu bölüm dışında hangi bölümleri tercih edebilirim

  3. Anestezi önlisans mezunuyum afad okumak bana yarar sağlarmı nasıl çalışacağım bilmiyorum kaç puan almalıyım

  4. 4 AY İYİ BİR SÜRE.. DEVAM AMA BU İŞ DERS ÇALIŞMAYI BİLE TECRÜBE EDEREK ÖĞRENİYORSUN OCAK AYINDAN BERİ ACEMİCE DERS ÇALIŞIRAK İLERLEDİM ŞİMDİ YENİ YENİ ÖGRENDİL ONU BİLE

  5. 4 aydır hazırlanıyoruz Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın inşallah :) kazanmaz isem direk askere götürecekler :) Bakalım hakkımızda hayırlısı.

  6. 4 aydır hazırlanıyoruz Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın inşallah :) kazanmaz isem direk askere götürecekler :)

  7. Bn yaşlı bakımı öğrencisiyim kaç net yapmalıyım ki ftrye geçiş yapabilme şansım olabilsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün