2020 DGS’ye Kaç Gün Kaldı? DGS Geri Sayım Sayacı

Öğrenciler için oldukça önemli olan ve merak edilen soruların başında DGS ne zaman? DGS kaç gün kaldı? DGS sınavı ne zaman? DGS kaç gün var gibi sorular öğrenciler için merak edilmekte. Bizler de merak edilen tüm sorular ile ilgili detaylı bir bilgi hazırlayarak merak etmiş olduğunuz tüm soruları cevaplandırdık. İşte DGS sınavı ile ilgili tüm detaylar..

Her yıl yapılan DGS sınavı öğrencilerin üniversiteye giriş sınavı hariç en önemli sınavlarından biridir. Her yıl binlerce öğrenci bu sınava hazırlanıyor ve giriyor. ÖSYM tarafından yapılan son açıklamaya göre 336 bin 573 öğrenci 2019 yılında DGS sınavına girdi. 2020 yılında ise bu rakamın biraz daha artarak 400 bin seviyelerine yetişeceği düşünülmekte.

DGS Kaç Gün Kaldı?

Aşağıda ki DGS geri sayım sayacı ile sınava kaç gün var olduğunu görebilirsiniz. Bu sayaç DGS sınav tarihi ile birebir çalışmakta ve tam olarak sınav saatine ayarlanmıştır.

2020 DGS Sınavı Ne Zaman?

2020 DGS sınav tarihi diğer ismi ile Dikey Geçiş Sınavı  5 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak. Öğrencilerin bu tarihe kadar yoğun bir şekilde sınava çalışmasını öneririz. ( ÖSYM tarafından açıklanan doğru tarihtir. )

DGS Başvuruları Ne Zaman ?

2020 yılında yapılacak olan DGS için başvuru tarihleri ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 13 Mayıs ile 22 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılacak. DGS geri sayım için yukarıdaki sayacımızı kontrol edebilirsiniz.

DGS’nin Açılımı Nedir?

Dgs’nin açılımı Dikey Geçiş Sınavıdır.

DGS’yi Hangi Kurum Yapmaktadır?

Dikey Geçiş Sınavını ÖSYM yapmaktadır. Sorular da ÖSYM tarafından hazırlanmaktadır.2018 DGS Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

DGS Nedir?

Dgs 2 yıllık üniversite eğitimi bitirip bu eğitimini lisans eğitimi olarak yani 4 yıllık olarak tamamlamak isteyenlerin girdiği bir sınavdır.

Dgs tercihlerin sınavdan önemli olduğu bir sınav olarak bilinmektedir. Çünkü belli bir sayıda doğru ile kazanılacak bir sınav değildir. Çünkü önemli olan sizin branşınızdan  kaç kişinin sınava dahil olduğu ve kontenjan olarak branşınızdan açılan kontenjanlardır. Yani çok güzel bir derece ile açıkta kalabileceğiniz gibi şansınız yaver giderse çok da iyi olmayan bir net ile bir yere yerleşebilirsiniz. Dgs ne zaman , dgs kaç gün kaldı gibi sorularınızı artık bu yazımızdan takip edebilirsiniz.

Bir önceki makalemizide okumanızı öneriyoruz. 2020 YDS Sonbahar Kaç Gün Kaldı? başlıklı makalemizde editörlerimiz sizler için önemli konulada değindi. Okumanızı öneriyoruz.

İlgili Makaleler

35 Yorum

  1. Allah askına su dgs denen lanet seyin sınav ücreti nekadar ya 10 15 tane site gezdim bitane adam akıll bişey yazan olmaz mı biri gecen yıl 50 tl ile 70 Tl diyorlar bu yılda neymiş 70 80 tl diyorlar sanki birtek ben gircem şu lnt sınava sayın editör lütfen siz kesin birsey yazın su ücret konusında da bı allah askına yazanlara bir bakın bi böyle diyorlar bir böyle neye inanacagımı sasırdım googlede 2017 dgs sınav ücreti vs hakkında arama yaptım cıkan sonuclar rezalet böyle gerzek bir sistwm akıl bali bir durum olamaz sankı millet ilk defa dgs giriyor herkez farklı bısey yazıyor bu gidişle heralde Atmde sınav ücretinş yatırmaya gidince ögrecegşm heralde ütfen dogru düzgğn seyler yazın kesin net birsey bu konu hakkında aydınlatırsan sevinirim cevabın için tesekkürler……

  2. önlisans halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü bitirdim dgs ile bu bölüm dışında hangi bölümleri tercih edebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı