Sınavlar

2020 DGS’ye Kaç Gün Kaldı? DGS Geri Sayım Sayacı

Öğrenciler için oldukça önemli olan ve merak edilen soruların başında DGS ne zaman? DGS kaç gün kaldı? DGS sınavı ne zaman? DGS kaç gün var gibi sorular öğrenciler için merak edilmekte. Bizler de merak edilen tüm sorular ile ilgili detaylı bir bilgi hazırlayarak merak etmiş olduğunuz tüm soruları cevaplandırdık. İşte DGS sınavı ile ilgili tüm detaylar..

Her yıl yapılan DGS sınavı öğrencilerin üniversiteye giriş sınavı hariç en önemli sınavlarından biridir. Her yıl binlerce öğrenci bu sınava hazırlanıyor ve giriyor. ÖSYM tarafından yapılan son açıklamaya göre 336 bin 573 öğrenci 2019 yılında DGS sınavına girdi. 2020 yılında ise bu rakamın biraz daha artarak 400 bin seviyelerine yetişeceği düşünülmekte.

DGS Kaç Gün Kaldı?

Aşağıda ki DGS geri sayım sayacı ile sınava kaç gün var olduğunu görebilirsiniz. Bu sayaç DGS sınav tarihi ile birebir çalışmakta ve tam olarak sınav saatine ayarlanmıştır.

2020 DGS Sınavı Ne Zaman?

2020 DGS sınav tarihi diğer ismi ile Dikey Geçiş Sınavı  5 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak. Öğrencilerin bu tarihe kadar yoğun bir şekilde sınava çalışmasını öneririz. ( ÖSYM tarafından açıklanan doğru tarihtir. )

DGS Başvuruları Ne Zaman ?

2020 yılında yapılacak olan DGS için başvuru tarihleri ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 13 Mayıs ile 22 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılacak. DGS geri sayım için yukarıdaki sayacımızı kontrol edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  TYT YKS Kaç Gün Kaldı?

DGS’nin Açılımı Nedir?

Dgs’nin açılımı Dikey Geçiş Sınavıdır.

Sponsorlu Reklamlar

DGS’yi Hangi Kurum Yapmaktadır?

Dikey Geçiş Sınavını ÖSYM yapmaktadır. Sorular da ÖSYM tarafından hazırlanmaktadır.2018 DGS Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

DGS Nedir?

Dgs 2 yıllık üniversite eğitimi bitirip bu eğitimini lisans eğitimi olarak yani 4 yıllık olarak tamamlamak isteyenlerin girdiği bir sınavdır.

Dgs tercihlerin sınavdan önemli olduğu bir sınav olarak bilinmektedir. Çünkü belli bir sayıda doğru ile kazanılacak bir sınav değildir. Çünkü önemli olan sizin branşınızdan  kaç kişinin sınava dahil olduğu ve kontenjan olarak branşınızdan açılan kontenjanlardır. Yani çok güzel bir derece ile açıkta kalabileceğiniz gibi şansınız yaver giderse çok da iyi olmayan bir net ile bir yere yerleşebilirsiniz. Dgs ne zaman , dgs kaç gün kaldı gibi sorularınızı artık bu yazımızdan takip edebilirsiniz.

34 Yorum

 1. Merhaba ben ön LİSANS turizm ve otel işletmeciliği mezunuyum. Dgs ye girip açıktan devam edebiliyor muyum?

  1. Evet belli bölümler var maliye işletme vb.
   Dgsye girip açıktan lisans okuyabikiyorsunuz . Derslerinizin muaf durumuna göre 2.yada 3.sınıftan basliyorsunuz

 2. ben açıköğretim önlisans sosyal hizmetler mezunuyum dgs ile aöf sosyal hizmet 3. sınıfa geçiş var mı

   1. Merhaba Mahmut Bey;
    Dgs den kastınız AÖF arasında geçiş ise 2016 -2017 öğretim yılında kaldırıldı.Fakat ihl mezunları sadece ygs sınavsız geçiş için AÖF ilahiyat önlisans tercihi yapabilmektedir.
    Saygılarımızla. . .
    KacGun.Com Ekibi

 3. Dgs ye az kaldı umarım iyi sonuçlar elde edebilirler.Ben gelecek yıl gireceğim kazanmayı çok istiyorum bölüm birincisi olarak bitirdiğim zaman daha fazla yardımcı olacak bana.

 4. Bende 31 Temmuz’u bekliyordum bir baktım ki ertelenmiş. Sizin sitenizde gördüm ertelendiğini teşekkürler :)

 5. Çok az bir zaman kaldı git gide daha çok stres yapmaya başlıyorum.Umarı beklediğimden çok daha yüksek bir performans sergilerim.Sınava girecek herkese başarılar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün