Dil Okullarında Tercih Edilen Ülkeler

Yurtdışı eğitim için dil okullarının gün geçtikçe artması seçim yapmamızı zorlaştırıyor. Seçenek ne kadar çok olursa kafamız o kadar karışıyor doğrusu. Kafa karışıklığını önlemek için ilk yapmamız gereken detaylı bir okul araştırmasına girmek olacaktır. Okul araştırmasından sonra ise ilk yapacağımız şey “hangi ülkede dil okulu tercih etmeliyim?” sorusunun cevabını bulmak. Hadi hep birlikte dil okullarının en yoğun olduğu ve en çok tercih edilen ülkelere bakalım.

  1. İngiltere

Listemizin ilk sırasında İngiltere dil okulları geliyor. Öğrencilerin pek çoğu dil okulları arasında İngiltere dil okullarına öncelik veriyor. Bunun en büyük sebebi hem kültürel coğrafyası hem de İngiliz aksanının çekiciliği elbette. Filmlerde ve dizilerde İngiliz aksanına kendini kaptırmayan kaç kişi var ki? Aksan dışında ise İngiltere’nin mimari yapısı ve bohem havası da oldukça cazip. İngiliz kahvaltısının müptelası olabilirsiniz aman dikkat.

  1. Malta

Listemizin ikinci sırasında Malta dil okulları var. Malta dil okullarının tercih edilmesinin en büyük sebebi diğer ülkelere oranla biraz daha maliyetinin düşük olması ve Akdeniz iklimi. Özellikle yaz mevsimine tapanlar sizi şöyle alalım! Malta’nın sımsıcak güneşi içinizi ısıtırken, okul sonrasında deniz sefası yapıp yapmamak ise size kalmış. Öğrenci nüfusunun çoğunluğu sebebiyle eğlenceli aktiviteler de sizi bekliyor.

  1. Amerika

Listemizin üçüncü sırasında Amerika dil okulları var. Amerika dil okulları eskiden beri öğrenciler tarafından ilgi görüyor. Doların artışına rağmen hala Amerika dil okulları listemizde yer almaya devam ediyor. Son derece donanımlı dil okullarında İngilizceyi ana diliniz gibi öğrenmenizi sağlayan Amerika, kültürel kaynaşma bakımından da oldukça cazip. Dünyadaki tüm dil, din ve ırklardan oluşan etnik nüfus karşısında şaşırmayın. Bu sizin için oldukça önemli bir artı. Başka kültürleri tanımak bakış açınızı farklı yönlere de çevirebilmenize olanak sağlar.

  1. Kanada

Kanada dil okulları listemize dördüncü sıradan giriş yapıyor. Kanada dil okullarının en önemli özelliği ve artısı Kanada’da iki ana dilin olması. Kanada’da hem Fransızca hem İngilizce ana dil olarak benimsenmiştir. Bu da sizin için Fransızcaya kulak aşinalığınızın olması demek. Hatta biraz ilginiz varsa Fransızcayı öğrenmiş olarak bile ülkenize dönebilirsiniz. Bir taşla iki kuş vurmak diye buna derler!

  1. İrlanda

Listemizin beşincisi İrlanda dil okulları. İrlanda renkli mimarisi, yemyeşil doğası, huzurlu ve neşeli insanlarıyla ön plana çıkıyor. İrlanda dil okullarını tercih ettiğinize pişman olmazsınız. İrlanda ülkesini tercih eden öğrencilerin ilk durağı Dublin oluyor. İrlanda’nın başkenti Dublin pek çok dil okullarına ev sahipliği yapıyor. Dublin dil okullarının yoğunluğu sebebiyle öğrenci nüfusunun da yoğun olduğu bölge oluyor. Eğlenceli gece hayatı, renkli sosyal yaşamı sebebiyle öğrenciler Dublin dil okullarını tercih ettikleri için oldukça memnun oluyorlar.

İşte size en çok tercih edilen beş ülkeyi ve özelliklerini söyledik. Şimdi sıra sizde. Hangi ülkeyi seçmeyi düşünüyorsanız bir an önce karar verin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı