Dinimiz İslam

Diş Ağrısı İçin Dua | İyi Gelen Okunacak Dualar

Diş ağrısı oldukça önemlidir, bu sebeple diş ağrısı için dua okunabilir, diş ağrısı için şifa duası ve diş ağrısı için okunacak dualar vardır. Hayatımızda birçok hastalık ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Fakat diş ağrısı, kabir azabından beter olduğu söylenmektedir. Bu sebeple dua okuyarak şifa bulabileceğimiz birçok dua vardır. Diş ağrısı için dua oldukça faydalıdır. Şifayı ilk önce olması gerektiği gibi doktorlarda aramak daha sonra da Allah’a sığınmak gerekir. Bu nedenle diş ağrısına iyi gelen dualar okumakta fayda bulunmaktadır. Eğer diş ağrısı için şifa duası arıyor iseniz aşağıda ki dualar Allah’ın izni ile size faydalı olacak ve ferahlığı hissedeceksiniz. Emin olun ki geçmeyen diş ağrısı için dua okuyarak diş ağrısı hafiflediğini hissedeceksiniz.

Aşağıda resim haline getirdiğimiz dualar da Arapçası, Türkçesi, anlamı, yapılması gereken tek tek kırmızı yazı ile belirtilmektedir. Bu şekilde siz ziyaretçilerimizin deneyimini arttırmak ve daha kolay erişim sağlamanız için çalışmaktayız.

diş ağrısı duası

HEMEN OKU: BAŞ AĞRISI İÇİN ETKİLİ DUALAR

Sizler için resim haline getirdiğimiz duaları daha rahat ve zaman kaybetmeden okuyabilirsiniz. Peygamber Efendimizin diş ağrısı için okuduğu duayı da paylaştık. Sahabeler tarafından önerilen dualarda bulunmakta. Örnek olarak belirtmek gerekirse Ebu Beşir tarafından rivayet edilen dua da aşağıda ki gibidir.

diş ağrısı için dua nihat hatipoğlu

Diş Ağrısı İçin Dua Nihat Hatipoğlu

Nihat Hatipoğlu programlarında önerdiği dualar bulunmaktadır. Bu dualar sahebeler tarafından söylenen ve doğruluk oranı oldukça yüksek olan dualardır. Bu nedenle Nihat Hatipoğlu gibi hocaların önerdiği duaları okuyabilirsiniz.

Şiddetli diş ağrısına dua okumak tabi ki yararlıdır. Ama unutmamak gerekir ki, ilk önce doktora gitmek gerek, doktor sağlığınız için uygulayacağı tedavileri eksiksiz yapmak gerekir. İlaç verdi ise ilaç içilmeli, farklı bir şey var ise o da yapılmalıdır. Tüm işler yapıldıktan sonra yapılması gereken en iyi şey dua etmektir. Duanın vakti ve zamanı yoktur. Aşağıda yer alan duaları her zaman ve her an okuyabilirsiniz. Ama şifa Allah’ındır. Bu sebeple siz elinizden geleni yapın daha sonra gerisini Allah’a bırakın. O her şeyi gören ve bilendir. Bu sebeple acıyı da, ızdırabı da görmektedir.

diş ağrısını geçiren dua

Peygamber Efendimizin Diş Ağrısı İçin Okuduğu Dua

Hepimizin sık sık çektiği ağrılar arasında gelen bu ağrı dayanılmaz ve oldukça can sıkıcı ağrılardan biridir. Bu nedenle diş ağrısı için esmaül hüsna okuyarak kendimizi rahatlatmak gerekiyor. Okunacak dua ister arapça, ister Türkçe olsun hiçbir önemi yok önemli olan niyettir. Bu nedenle bir dua okurken niyetiniz halis olması gerekiyor. Aşağıda diş ağrısını gideren dua verilmiştir. Bu duayı okuyabilirsiniz.

diş ağrısına okunacak dua

Baş ağrısı için okunacak dualar diye soracak olursanız yukarı da ki duaları da okuyabilirsiniz. Bu dualar hem baş ağrısı için hemde diş ağrısı için dua oldukça etkilidir. Oldukça etkili ve ağır bir duadır. Bu duayı okurken hatasız okumaya dikkat edilmelidir. Okuduğumuz tüm duaları hatasız okumak asıl gerekendir. Bu duaları okuyarak Allah’ın izni ile şifa bulabilirsiniz. Fakat yine tekrar etmek de fayda buluyoruz ki, ilk önce doktor tedavisi yaptıktan sonra geri kalanı Allah’a bırakmaktır. Şimdiden acil şifalar dileriz.

Bu ve buna benzer yazıları islam kategorimizde bulabilir ve faydalanabilirsiniz. Kategori de yer alan bir çok dini bilgi yer almaktadır. Sitemiz sadece kaç gün sorularına cevap vermemekte olup, akla gelecek birçok bilgi konularına cevap vermektedir.

Diş Ağrısı için Esmaül Hüsna

Bazı alimler bu şiddetli ağrı için Esmaül Hüsna tavsiye etmekteler. Aşağıdaki Tesbihat – Esmaül Hüsna dinleyerek ağrının hafiflemesi için ruhen rahatlayabilirsiniz.

Makalede Neler Var

Hande Utku Demir

Sakarya Üniversitesi Coğrafya bölümü mezunuyum. Şuanda yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim. 7 yıldır blog yazarlığı ve bilgi paylaşımı yapmaktayım. Kaç Gün sitesinde uzun zamandır yazıyorum ve araştırdığım bilgileri en doğru şekilde sizlere sunmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. Birçok site de dış agrisi için dua var fakat en okunabilir dualar burada, teşekkürler kaç gün ekibi

  2. diş ağrısı için okunacak dua nihat hatipoğlu tarafından önerilen dua oldukça iyi tavsiye ederim.

  3. peygamber efendimizin diş ağrısı için okuduğu dua Bende inanarak okudum sifa buldum allahima binlerce kez sükürler olsun.

  4. diş ağrısı için dua diyanet Elhamdülillah bende buldum hepiniz inanarak okumanızı tavsiye ediyorum inşallah geçiyor biiznillah

  5. dis agrisi icin okunacak dua Allahım yarabbim sen herseyın en ıyısını bılırsın benim ve ben gibi diş agrısı çeken tüm kullarına şifa ver yarabbiö sen merhametlilerin en merhametlisisin

  6. diş ağrısı için dua nihat hatipoğlu Dişimi çektirdim 3 gün oldu halen o bölgede ağrısını hissediyorum :( Allahım sen yardım et bu zor vaktimde diş ağrımdan kurtar şifa ver

  7. Allah u ekber dişimin ağrısı başıma vuruyordu bi iznillah samimi bir şekilde ve inanarak bu duayı okudum ve şifa buldum elhamdülillah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı