Dinimiz İslam

Diş Ağrısı İçin Okunacak Dualar, Şifa Duası

Diş ağrısı oldukça önemlidir, bu sebeple diş ağrısı için dua okunabilir, diş ağrısı için şifa duası ve diş ağrısı için okunacak dualar vardır. Hayatımızda birçok hastalık ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Fakat diş ağrısı, kabir azabından beter olduğu söylenmektedir. Bu sebeple dua okuyarak şifa bulabileceğimiz birçok dua vardır. Diş ağrısı için dua oldukça faydalıdır. Şifayı ilk önce olması gerektiği gibi doktorlarda aramak daha sonra da Allah’a sığınmak gerekir. Bu nedenle diş ağrısına iyi gelen dualar okumakta fayda bulunmaktadır. Eğer diş ağrısı için şifa duası arıyor iseniz aşağıda ki dualar Allah’ın izni ile size faydalı olacak ve ferahlığı hissedeceksiniz. Emin olun ki geçmeyen diş ağrısı için dua okuyarak diş ağrısı hafiflediğini hissedeceksiniz.

Dişim Ağrıyor Diyenler İçin Dua

Diş ağrısı için dua okumak tabi ki yararlıdır. Ama unutmamak gerekir ki, ilk önce doktora gitmek gerek, doktor sağlığınız için uygulayacağı tedavileri eksiksiz yapmak gerekir. İlaç verdi ise ilaç içilmeli, farklı bir şey var ise o da yapılmalıdır. Tüm işler yapıldıktan sonra yapılması gereken en iyi şey dua etmektir. Duanın vakti ve zamanı yoktur. Aşağıda yer alan duaları her zaman ve her an okuyabilirsiniz. Ama şifa Allah’ındır. Bu sebeple siz elinizden geleni yapın daha sonra gerisini Allah’a bırakın. O her şeyi gören ve bilendir. Bu sebeple acıyı da, ızdırabı da görmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Baş Ağrısı İçin Okunacak Dualar (ETKİLİ DUALAR)

Diş Ağrısı için Dua

Ebu Beşir şöyle diyor:
-İmam Bakır’a (as) geceleri beni yatağımdan kaldıran diş ağrımdan şikayette bulundum ve bana İmam Bakır şöyle dedi:
-Ey Ebu Beşir! Ağrı dişine geldiği zaman elini dişinin üstüne koy ve Fatiha ve İhlas surelerini oku ve daha sonra şu ayeti oku:

“Ve tera’l-cibâle tehsebuhâ câmideten ve hiye temurru merra’s-sehâbi. Sun’allahillezî etgane kulle şey’in innehu habîrun bimâ tef’elûn.“

Anlamı:

“Ve görürsen dağları da yerinde duruyor sanırsın, halbuki onlar bulut gibi geçip gider, dağılır. Her şeyi sapasağlam ve yerli yerinde halk eden Allah’ın işidir bu. Şüphesiz O, ne yapıyorsanız hepsinden haberdardır.” (Neml 88. / Mefatih ‘ul Hacat , 161)

HEMEN OKU: BAŞ AĞRISI İÇİN ETKİLİ DUALAR

Sponsorlu Reklamlar

Diş Ağrısı için Okunacak Dualar

Elif lam mim sad. Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaafLa ilahe illa hüve rabbül arşil azimi. Üskün eyhüvel vec’u billezi in yeşe yüskiniirriyhafeyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari vehüveassemiy’ ul aliymü.

Bu dua zikredilir iken sağ elimizin işaret parmağını ağrısı çekilen diş üzerine konulması önerilmektedir. (yanak üstünden yapılmalıdır, el ağız içine sokulmamalı.)

Eûzü bi-izzеtillahi vе kudrеtihi min şеrri mâ еcidu vе uhâziru

Bu duaya başlamadan önce 3 defa Euzü besmele çekilir, Peygamber efendimiz (S.A.S) kendisi tarafından okuduğu aşağıda ki dua okunur.

İlginizi Çekebilir:  Umre Kaç Gün?

Min şerri ma ecidü min vecei haza

Bu dua hepsinden farklıdır ve  Allah’a bir yalvarma anlamı taşımaktadır. “Yaradanın adı ile çektiğim acılardan Allah’ın kudretine sığınırım” anlamı taşır.
Diş Ağrısı İçin Dua Nihat Hatipoğlu

Diş ağrısı için dua Nihat Hatipoğlu okumamız için önerdiği dualardan biri ise şöyledir. Bir kimsenin dişi ağırırsa ve sağ elinin şehadet parmağını ağrıyan dişin üstüne koyar ve aşağıda ki duayı okursa Allah’ın izni ile ağrısı geçer.

Okunuşu:

Elif lam mim sad. Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaafLa ilahe illa hüve rabbül arşil azimi. Üskün eyhüvel vec’u billezi in yeşe yüskiniirriyhafeyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari vehüveassemiy’ ul aliymü.

Baş ağrısı için okunacak dualar diye soracak olursanız yukarı da ki duaları da okuyabilirsiniz. Bu dualar hem baş ağrısı için hemde diş ağrısı için oldukça etkilidir. Oldukça etkili ve ağır bir duadır. Bu duayı okurken hatasız okumaya dikkat edilmelidir. Okuduğumuz tüm duaları hatasız okumak asıl gerekendir. Bu duaları okuyarak Allah’ın izni ile şifa bulabilirsiniz. Fakat yine tekrar etmek de fayda buluyoruz ki, ilk önce doktor tedavisi yaptıktan sonra geri kalanı Allah’a bırakmaktır. Şimdiden acil şifalar dileriz.

Bu ve buna benzer yazıları islam kategorimizde bulabilir ve faydalanabilirsiniz. Kategori de yer alan bir çok dini bilgi yer almaktadır. Sitemiz sadece kaç gün sorularına cevap vermemekte olup, akla gelecek birçok bilgi konularına cevap vermektedir.

İlginizi Çekebilir:  Sabah Namazı Ne Zaman Kılınır?

Güncelleme: 7.12.2019

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Allahım yarabbim sen herseyın en ıyısını bılırsın benim ve ben gibi diş agrısı çeken tüm kullarına şifa ver yarabbiö sen merhametlilerin en merhametlisisin

  2. Elhamdülillah bende buldum hepiniz inanarak okumanızı tavsiye ediyorum inşallah geçiyor biiznillah

  3. Allah u ekber dişimin ağrısı başıma vuruyordu bi iznillah samimi bir şekilde ve inanarak bu duayı okudum ve şifa buldum elhamdülillah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün