Diyetin Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır

Diyetin Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır Diyet yapmaya başlayanlar için kilo verme süreci çoğu zaman tam bir bilinmez durumundadır.

Hatta diyete başlayanların büyük bir bölümü kilo kaybı hissedemediği yada elle tutulur bir sonuç alamadığı için diyet listelerini terk ederler.

Peki doğru olan yol nedir. Diyette kaçıncı hafta kilo vermeye başlanır. Bu soruların cevabını bilmek beklentilerinizi de buna göre şekillendireceği için diyetinizin daha uzun sürmesi ve daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Diyete Başladıktan Kaç Gün Sonra Kilo Verilir

Diyette kilo verme ne zaman başlar sorusuna diyet programınız ve spor egzersiz listenizi bilmeden yorum yapmak çok güç fakat genel olarak diyetlerde elle tutulur kilo kayıpları 7-10 gün içinde başlayacaktır. Diyete başlayınca bu durumu göz önüne alarak ilk günlerde bir beklentiniz olmaması önemlidir.

Diyette En çok yapılan Hatayı Sizde Yapmayın!

Diyete başlayanların en sık yaptığı hata sıklıkla tartılmaktır. İnsanlar bir şeye emek veriyor ise anında sonuç isterler, Zayıflamak böyle olamıyor malesef. Sık sık tartılmak kilo veremediğiniz düşüncesinin güçlenmesine neden olur. Bu düşünce hem mental olarak sizi etkiler hem de diyete olan inancınızı derinden etkileyecektir. Bu gibi durumlarda ise genellikle diyet bozulur ve ileri tarihlere ertelenir. Diyete başlayında ne zaman zayıflayacağınız bilmek bu durumların önüne geçecektir. Size tavsiyemiz ayda en fazla 2 kez tartılın. Daha sık tartılmak diyet açısından son derece sakıncalı.

Ayrıca anlık olarak kilo değişimleri olabilir. O anki vücut bileşenleriniz ve vücuttaki sıvı miktarı, hata idrar ve dışkı miktarınız bile kilonuzda dalgalanmalar meydana getirebilir. Yani diyete başlayan biri 2 gün sonra 1 kilo vermiş ama 3. gün tekrar almış gibi görülebilir. Fakat bu durumun kilo ile alakası yoktur. Sık tartılmanın sonucu yukarıda ki örnekte olduğu gibi kişide kilo kaygıların yaşanması ile sonuçlanmaktadır.

Diyette Kilo Verme Ne Zaman Durur

Bazı durumlardaki kilo metabolizmanın tepkileri nedeni ile direnç noktaları ile karşılaşabilmektedir. Örneğin 80 kilo olan bir kişi 8 kilo verdikten sonra birkaç hafta diyete devam etmesine rağmen kilo kaybı kısmi olarak yavaşlayabilir yada kilo verme durabilir. Bunun nedeni metabolizmanız ile alakalıdır

Metabolizma, vücudun gereksinimden daha az enerji alınması durumunda belli noktalara kadar depoları kullanır. Depo ile tabir ettiğimiz şey vücutta depolanan yağ dokularıdır. Fakat bu süreç uzun süre devam ettiğinde insan vücudu metabolizma hızını yavaşlatarak enerji harcanmasını kısar. Bu tepki klasik hayatta kalma dürtülerinden kaynaklanan vücudun kendini koruma tepkisidir. Bu tepkiyi aşmak için zaman, egzersiz spor ve metabolizma hızını arttırıcı önlemler almaktan geçer. Zayıflama Ne zaman durur hakkında net bir gün yada hafta veremiyoruz fakat diyetisyen hekiminiz bu konuda size bilgi verecektir.

Diyetisyenin Önemi

Kilo vermeye başlamak için kendi hazırladığınız diyet listeleri yada internetten edinilen sağlıksız listeler kullanılmamalı uzman bir diyetisyenden yardım alınmalıdır. Devlet hastanelerinde diyetisyenler bu konuda ücretsiz hizmet vermektedir. Ayrıca spor ve egzersiz hakkında yardımcı olmaktadır.

 

Bize Sorun!

Diyet listeleri, zayıflama, spor egzersiz ve kalori ile ilgili olarak editörlerimiz aklınıza takılan tüm soruları cevaplamaktadır. Bizlere soru sormak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Sorularınız editörlerimiz tarafından en kısa sürede cevaplanmaktadır. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

 

İlgili Makaleler

49 Yorum

  1. Kolay gelsin ben oruç tutuyorum ve az yemek yiyorum bir yandan kilo vermek amacım bugün 3gun ekmeği hamur işini kestim kilo verebilirmiyim kilom 69 boyum 1.66

  2. Merhaba ben 16 yaşındayım 78 kilodayım 1.50 boyundayım ve 20 kilo fazlam var bu gün diyetimin ilk günü ve bacağımın iç uyluk kısmı ve göbeğim su gibi oldu acaba bir yerde yanlış mı yapıyorum vücudumda sarkma olmasını istemiyorum ve geceleri midem çok aç oluyor uyuyamıyorum su içiyorum yinede durmuyor ne yapabilirim lütfen cevap yazın

    1. Çok salatalyk ye janym bende 90 kiloydum diyetle 70 kl geldim cok tuketdigim salatalyk oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı