Diyette Çikolata Yenirmi Çikolata Kaç Kalori

Diyette Çikolata Yenirmi  Çikolata Kaç Kalori, kako ağacının çekirdekleri ile yapılan çikolata içerisine bir çok kuru yemiş katılarak lezzetine lezzet katılır.Çikolata belki de herkes tarafından sevilen bir yiyecektir. Çikolata tüketmen insana mutluluk verir. Stresini ve kızgınlığını alır. Besin değeri ve kalorisi yüksek bir gıdadır.

Diyette Çikolata yenirmi, bitter çikolata ile zayıflama, diyet çikolata kaç kalori, çikolata diyeti yorumları, bitter çikolata ne kadar tüketilmeli, çikolata yiyerek zayıflama, çikolata diyeti bozar mı, bitter çikolata kilo verdirir mi gibi birçok soruya cevap vereceğiz.

Diyette Çikolata Yenirmi Çikolata Kaç Kalori

Çikolata çoğunlukla kalori değerinin yüksek olması nedeni ile kilo aldırıcı etkisi olduğuna inanılmaktadır. Ama bunu yanında eğer bitter çikolata yemeyi tercih ederseniz bu sizin kilo vermenizi sağlayabilir.

Diğer çikolataların aksine bitter çikolatada antioksidan bulunmakta ve buda vücutta bulunan zararlı toksinlerin atılmasını sağlar. Bitter çikolata ne kadar tüketilmeli günlük olarak 2-3 parça tüketeceğiniz çikolata zararlı etkilerinin aksine vücudunuzdaki vitaminleri ve mineralleri destekleyerek sağlığınızı ve mutluluğunuzu korumanızı sağlar.

Düşünsenize hiç tatlı tüketmeden yada tatlı olmayan bir dünya nasılda çekilmez olurdu öyle değil mi? Diyette çikolata tüketilirmi sorusunun cevabı; eğer bitter çikolatayı tercih ederseniz ve miktarını sınırlı tutarsanız ki bu günlük 2- 3 parça kadardır, tüketebilirsiniz. Bitter çikolatanın diğer çikolatalardan farkı içerisindeki kako oranının fazla olmasıdır. Diğer çikolatalara göre %60 daha fazla kako içerir.

Diyette Çikolata Yenirmi Çikolata Kaç Kalori

Bitter Çikolata Zayıflatırmı Kilo Verdirir mi

Bitter çikolata tüketmek kan şekerinizin dengede kalmasına yardımcı olur. Diğer çikolatalara göre şeker oranı daha azdır ve daha fazla kako içerir. Bu sayede kalori oranı daha düşük olmaktadır. Bu özelliği sayesinde metabolizmanızı hızlandırır ve zayıflamanıza destek olur.

Diyet yapıyorsanız tüketim miktarına dikkat etmelisiniz, günlük 2 parça kadar yeterli olmakta daha fazla tüketmemeye çalışın.

Çikolata diyeti bozar mı eğer çikolatayı fazla tüketirseniz diyetinizi bozabilirsiniz ?

Çikolatanın içerisindeki Polifenol maddesi vücudumuza zararlı olan toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır.

Ayrıca vücudumuzdaki Endorfin hormonunu arttırarak üzün, moraliniz bozuk ve stresli olmanızı engeller ve daha mutlu olmanızı sağlar.

Çikolata Kaç Kalori 100 gr için;

Bitter Çikolata Kaç kalori 407 kcal kalori

Bir parça bitter çikolata kaç kalori 23

Günlük olarak tüketeceğiniz bir adet meyve yerine 2 parça çikolata tüketebilirsiniz.

Normal çikolata kaç kalori 475 kcal kalori

Fındıklı çikolata kaç kalori 550 kcal kalori

Kako tozu kaç kalori 450 kcal kalori

Diyette Çikolata Yenirmi Çikolata Kaç Kalori

Çikolata Diyeti ile Zayıflama Diyeti

Sabah Kahvaltı

Az yağlı beyaz peynir 1 Dilim

Zeytin 4 adet

2 dilim tam buğday ekmeği

1 Parça bitter çikolata

Mevsim salata

Ara Öğün

2 parça bitter çikolata

1 fincanı şekersiz Türk kahvesi

1 tane elma

Öğle Yemeği

1 Kase çorba

1 tabak kadar yoğurt

Az yağlı mevsim salata

Akşam Yemeği

Az porsiyon köfte yada ızgara tavuk

1 Dilim ekmek

Az yağlı yeşil salata

Ara Öğün

2 Parça bitter çikolata

1 Bardak süt ve birkaç tane bisküvi

 

Bir önceki makalemizide okumanızı öneriyoruz. Yüzmek Kaç Kalori, Kilo Verdirir mi, Zayıflatır mı? başlıklı makalemizde editörlerimiz sizler için önemli konulada değindi. Okumanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı