Doğal Yollarla Saç Düzleştirmenin Püf Noktaları

Doğal yollarla saç düzleştirmenin püf noktaları

Doğal yollarla saç düzleştirmenizin pek çok yolu vardır. Özellikle saçları kıvırcık olan kişilerin hayali olan düz saçlara kavuşmanın kimyasallara bulaşmadan da çözümleri vardır. Doğal uygulamalarla da saçınızı yakmadan yıpratmadan düz hale getirebilmeniz mümkündür. Üstelik eski yöntemleriniz kadar pahalı ve zaman alıcı şeyler olmayacaktır.

Saçlarının kendi hali düz değil ise düz saçlara sahip olmanın yanında saçların yumuşak ve yıpranmamış olmasını herkes ister. Önemli olan düz saçlara sahip olurken bunu en az işlemsiz şekilde ve saçın yapısını ve doğallığını bozmadan yapmaktır.  Bunu için size rahatlıkla uygulayabileceğiniz bazı yöntemler söyleyebiliriz.

Süt ile düz saçlara sahip olabilirsiniz!

Kıvırcık saçlara sahip olan kadınlar düz saçlara sahip olabilmek için zamanını kuaförlerde harcıyor. Kuaföre gitmeyip de bu işlemi kendisi yapacak olan kadınlar ise saatlerini fön makinalarının başında harcamakta ve fön makinasının sıcağı saçlarını yakmakta ve yıpratmaktadır. Bununla birlikte bu yöntemler saçları sertleştirmekte ve doğal olmaktan çıkarmaktadır. Sizi bu yöntemlerden uzaklaştıracak olan yöntemlerden bir tanesi süttür.

Pek çok faydası olan protein özelliği yüksek olan süt saçlarımız için de çok faydalıdır. Süt içeriği sayesinde saçı nemlendirir ve saçın kuruluğunu onarır. Yaklaşık bir bardak kadar sütü kaynama derecesine getirin ve daha sonra da soğutun. Onu aynı oranda su ile karıştırarak bir karışım elde ediniz ve karışımı kolay sıkabileceğiniz bir şişeye bu sprey şişesi de olabilir koyarak kullanıma hazır hale getirin. Spreyi saçınıza püskürterek yarım saat bekleyin ve sonra şampuanlayın. Böylece hem saçınıza bakım yapmış hem de saçınızı düzleştirmiş olacaksınız. Sür saçınızın kabarıklığını da alacaktır.

Sıcak Yağ Masajı uygulayabilirsiniz!

Saçınızı hem düzleştirmek aynı zamanda da bakımını yapmak istiyorsanız bunun için yağlarla masaj yapabilirsiniz. Bunu her yağ ile yapamazsınız. Ancak doğal ve bazı belirli yağları kullanarak bunu yapabilirsiniz. Bu işlem için size önerimiz zeytinyağı, Hindistan Cevizi yağı ve Jojoba yağlarını tercih etmeniz. Kaynayan bir su alın ve içerisine yaklaşık iki yemek kaşığı kadar yağ koyun.

Yağ eğer yeterince ısındıysa parmaklarınızı kullanarak parmak uçlarınızla saçlarınıza masaj yaparak yağı iyice saç dipleriniz ve uçlarına yediriniz. Daha sonra saçlarınızı bir havlu kullanarak sarın ve yaklaşık 30 dakika kadar bu şekilde bekletin. Daha sonra saçlarınızı bitkisel bir şampuan kullanarak yıkayın ve bol su ile durulayın. Böylece saçlarınız düzleşecek ve düzleşmekle kalmayıp daha yumuşak ve parlak bir görünüm kazanacak. Üstelik doğallığından da ödün vermeyecek.

Zeytinyağı ve yumurta ile doğal saçlar!

Zeytinyağı ve yumurta ikilisiyle birlikte artık düz saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik daha bakımlı ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınızı düzleştirmek ya da bakım yapmak için kullandığınız bakım kremleri içerisinde barındırdığı kimyasallarla daha da sertleştiriyor ve yıpratıyor. Zeytinyağı ve yumurta ikilisini kullanarak artık pahalı kremlere para ödemeyi bırakın.

Bir kabın içerisine iki adet çiğ yumurtayı kırın. Daha sonra onun içerisine de bir kaşık zeytinyağı koyarak bir karışım elde edin ve saçlarınıza bu karışımı güzelce yedirin. Yedirirken saçlarınızı kısımlara bölmeniz karışımın saçlarınızın her yerine eşit olarak sürmenizi sağlayacaktır. Daha sonra da folyo yardımıyla saçlarınızı sarın. Böyle bir saat beklettikten sonra saçınızı şampuanla yıkayın ve bol su ile durulayın. İşte size zahmetsiz para ve zaman kaybı yaşamadan düz ve sağlıklı saçlara sahip olmanın en basit yolu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı