Doğum Sonrası Kilo Verme

Doğum Sonrası Kilo Verme, hamilelik elbette bir kadının yaşayabileceği en güzel durumların başında yer alır. Hamilelik sürecinin bittiği anda bebek doğduktan sonra, bu kez de anneler için ortaya bir sorun çıkmaya başlar.

Bu sorunlar da hamilelik sürecinde alınan kilolardır. Hamilelikte gereğinden fazla kilo alabilen kadınlar için, bu kiloları hamilelik sonrası verebilmek büyük sorun olmaktadır.

Doğumdan sonra kilo verme ile normal bir insanın zayıflaması birbirinden oldukça farklı olmaktadır.

Doğum Sonrası Nasıl Kilo Verilir

Doğumdan sonra kilo vermek isteyen kadınların emzirme dönemleri devam ettiği için, her tedavi yöntemi uygulanamaz. Bu nedenle bu süreçlerde oldukça dikkatli olmak gerekmektedir. Bunun için doğumdan sonra kilo vermek isteyen kadınların öncelikle doktorlara danışması gerekebilir. Zira bu noktada doktorların sizler için çok faydalı önerileri olacaktır ve yapılacak yanlış uygulamalar konusunda da sizleri uyaracaktır. Bu süreçte öncelikle stresle baş etmeyi öğrenmeniz gerekmektedir.

Aldığınız bu kilolarla tamamen barışık olun ve bu kiloların vücudunuza hamilelik sonucunda girdiğini unutmayın. Bu süreçte stres yapmak demek, daha fazla ve daha sağlıksız yemek yemek anlamına gelecektir. Stresle başa çıkmak için özellikle çocuğunuzla fazla vakit geçirebilirsiniz.

***Lifli gıdalar tüketerek bol bol günlük egzersizler yapmaya başlayın.

Doğum Sonrası Kilo Verme

Uygulayacağınız diyet programları konusunda mutlaka uzman bir diyetisyene başvurmanız gerekmektedir. Özellikle emzirme dönemi devam eden kadınların beslenmesi çok önemli olduğu için, yapacağınız diyet programlarını uzman bir diyetisyenin hazırlaması daha doğru olacaktır. Bu noktada diyetisyenlere kesinlikle bağlı kalarak, sabırlı olmanız gerekmektedir. Zira diyetisyenler doğumdan sonra ayda 3 kilodan fazla verilmesini uygun görmez. Hamile kadınlar için ani kilo vermek oldukça tehlikeli durumlar doğurabileceği için, bu kiloların yavaş yavaş verilmesi önerilir.

Doğum sonrası düzenli olarak yapacağınız yürüyüşlerin önemi de çok büyüktür. Bu yürüyüşleri kendi dengenize göre ayarlayabilirsiniz. 15 dakika ile başlatacağınız yürüyüşleri zamanla arttırarak, 30 dakikaya kadar ulaştırabilirsiniz. Ancak bu yürüyüşlerde tempoyu çok yukarılara çıkartmamak konusunda da dikkatli olmanız gerekmektedir.

***Bilinçsizce yapılan diyetlerin süt veriminizi düşürebileceğini unutmayınız.

Doğum Sonrası Kilo Verme

Doğum sonrası kilo verme konusunda kararınız bulunduğunuz sürece bağlı olarak saptanmalı. Çünkü eğer bebeğinizi emziriyor iseniz o zaman süt arttırıcı gıdalar tüketmelisiniz. Aksi takdirde zayıflama uğruna bebeğinizin yeteri kadar doymamasına ve hastalanmasına sebep olabilirsiniz. Emzirme dönemi süresince tükettiğiniz besinleri dengede tutarak formunuzu korursanız emzirme sonrasında kullanacağınız ilaç vb. ürünlerin etkisi olmaz ise kolaylıkla kilo verebilirsiniz. Eğer doğum sonrası kilo alımınızda tüm çabalamalarınıza rağmen bir türlü kilo verememekte iseniz o zaman sizler için paylaştığımız diyet formüllerini inceleyerek bilgi edinip kararlı bir zayıflama sürecinde pozitif sonuçlar alabilirsiniz demektir.

***Bol su içerek hemoroid ve varis problemlerinizden kurtulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı