Domatesli ve Peynirli Makarna Kaç Kalori

Domatesli ve Peynirli Makarna Kaç Kalori, Peynirli makarna kalorisi ile domatesli makarna kalorisi değerlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Domatesli ve Peynirli Makarna Kaç Kalori

Domatesli Makarna Kalori Değeri : 1 Porsiyon : 366 Kalori
Lor Peynirli Makarna Kalori Değeri : 1 Porsiyon : 488 Kalori
Beyaz Peynirli Makarna Kalori Değeri : 1 Porsiyon : 466 Kalori
Kaşar Peynirli Makarna Kalori Değeri : 1 Porsiyon : 404 Kalori

Yukarıdaki Tabloda da görebileceğiniz gibi makarna çeşitleri arasında domatesli makarna ve yoğurtlu makarna en düşük kaloriye sahip makarna çeşitlerindendir. eğer kilo kontrolü yapıyorsanız diyetinizde tavsiye ettiğimiz makarna çeşidi Domatesli ya da Yoğurtlu makarnadır. Ne Kadar az kalori alırsanız günlük kalori ihtiyacınızın o kadar altına inmiş olur ve bu sayede fazla kilolarınızdan kurtulmuş olursunuz. Unutmayın 3700 kalori ortalama 1 Kg anlamına gelmektedir. Yanı tasarruf ettiğiniz her 370 kalori 100 gram zayıflamanız anlamına geliyor. Peki makarna yaparken yağ tuz ve baharat kullanımı konusunda neler yapmalıyız aşağıdaki yazımızı da okuyun.

Tereyağlı Makarna Kaç Kalori’dir.

Tereyağlı Makarna Kilo Aldırır mı , Yağlı Makarna kilo Yapar mı

Her çeşit yemekte doymuş yağ kullanımı, fazla kilolarından kurtulmak isteyen kilo takipçileri açısından önemlidir. Makarna pişirirken yada sosunun içinde de durum değişmez. Soslu Makarna Kalorisi etkileyen en büyük faktör sosunun neden yapıldığıdır. Tereyağı hayvansal bir yağdır ve kalori oranı oldukça yüksektir. Hatta tereyağı solu makarnanın 1,5 porsiyon yanı 350 g’lık bir kısmı 1000 kaloriyi dahi zorlanabilmektedir. Tereyağlı makarna kaç kalori diye soracak olursanız bunu kattığınız tereyağı miktarına göre siz belirlemelisiniz. Sade makarna Bir tabak için kalori miktarı ortalama 250-300 kaloridir. 50 Gr tereyağından ortalama 340 kalori bulunur. Bu hesapla kattığınız tereyağının kalori miktarı yediğiniz makarnanın kalorisinden daha fazladır. Aynı durum doymuş yağlar ( margarin ) için de geçerlidir. 50 Gr Margarin yağından 310 Kalori bulunur. Sitemizden diğer tüm yiyeceklerin detaylı kalori değerlerini bulabilir zayıflama ve diyet listelerine ulaşabilirsiniz. Hızlı sonuç almak isteyenler için özel diyet listelerimize bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı