Dukan Diyeti Yapanlar Kaç Kilo Verdi

Dukan Diyeti Yapanlar Kaç Kilo Verdi, Fransa vatandaşı olan uzman Pierre Dukan tarafından hazırlanan dukan diyeti programı son yıllarda daha kalıcı ve hızlı kilo vermek adına çarpıcı başarıya sahip olan bir diyet çeşidi.

Ortalama olarak bu diyeti uygulayan bireylerin %75’i başarılı olarak zayıfladığı hesaplanmış. Bu kadar yüksek bir yüzde ile başarıya ulaşabilen dukan diyeti yapanlar bir ayda kaç kilo verdi, Bu dukan diyeti kaç kilo verdiriyor, aşamaları nelerdir bugün bunlardan bahsedeceğiz.

Dukan Diyeti Gerçekten İşe Yarıyor mu? Zayıflatıyor mu?

Dukan diyetinin öne sürdüğü hızlı ve kalıcı zayıflama garantisi gerçekten doğrumu, ne kadar işe yarıyor kesin bir şey söylemek çok zor. Her kişinin metabolizması, sağlık durumu ve beslenme şekli ile sosyal yaşantısının farklı olması sebebi ile dukan diyeti yapan herkes çok kısa zamandaki kilolarından kurtulabilir dememiz oldukça güçtür.

Dukan diyeti yapanlar haftada kaç kilo verdi diye sorarsanız ayda 10 kilo veren olduğu gibi kilosunu koruyanlar da mevcuttur. İşe yarayıp yaramadığını bu diyete başlamadan öğrenmeniz gerçekten çok zordur.

Dukan diyeti ile ilgili otoriter kurumlar tarafından oldukça olumlu görüşler olduğu kadar gerçekten olumsuz ve yetersiz olduğunu dile getiren otoriteler de mevcuttur. Hatta bazı araştırmalarda yılın en kötü diyetleri listelerinde ilk sıralarda yer alan diyet programı olduğu da olmuştur. Ama yinede Televizyon radyo gazete ve internet sitelerinde dukan diyeti yapanlar kaç kilo verdi gibi sorularak olumlu cevaplar alınmaktadır.

Dukan diyeti yapanların yorumları genelde olumludur. Yinede bu yorumlara kulak asmayıp aile hekiminiz yada diyetisyen hekim ile konuyu görüşmelisiniz. Aşağıda dukan diyeti ile ilgili olarak bu diyet programına başlamadan önce bilmeniz gereken tüm konular mevcuttur.

Dukan Diyetine Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler.

Dukan diyeti genel olarak belli besin maddeleri ile düzenli olarak beslenmeyi kapsamaktadır. Bu diyet normal diyetlerin aksine vücudun tüm sınırlarını zorlayan bir diyet çeşidi olmuştur. Diyete başlayanlarda baş ağrısı enerjiden yoksunluk baş dönmesi gibi komplikasyonlar yaşanabilir.

Bunun sebebi yıllardır alışık olduğunun beslenme şeklini ani olarak değiştirmenizdir diyebiliriz. Bu ani değişiklik ile enerji alımının azalması vücutta istemsiz etkiler yaratabilmektedir. Bu gibi diyetlere başlamadan önce mutlaka doktorunuz ile görüşerek gerekli testleri yaptırarak doktorunuzdan tavsiye ve onay almanız kesinlikle önerilir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. dukan diyetli ile ilgili olarak sormak istedikleriniz var ise bu kısmı kullanabilirsiniz. Sorularınız Editörlerimiz tarafından aynı gün içinde cevaplanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı