Dünya Çocuk Kitapları Haftası

Dünya Çocuk Kitapları Haftası Ne Zaman?


Dünya Çocuk Kitapları haftası Kasım ayının 2.Pazartesi ile başlayan haftası kutlanan, çocuklarımızın geleceği için değerli bir gündür.

Dünya Çocuk Kitapları Haftası

Kitaplar bizim en büyük yoldaşlarımızdan birisidir. Kimi zaman bilmediğimiz bir bilgiyi bize kazandırırken kimi zaman farkında olmadığımız bir becerimizin gelişmesine vesile olur. Özellikle çocuklar için kitaplar birçok beceriyi, bilgiyi kazandırmaktadır. Çocuklar için kitapların birçok faydası vardır. Dünya Çocuk Kitapları haftasından bu faydaların üzerinde durularak çocuklara kitaplar sevdirilmeye çalışılmaktadır.

Günümüzde okul öncesi döneminden itibaren kitap okuma alışkanlığı kazanmamış birçok çocuğun ilerleyen yaşlarda kitap okuma sevgisinin daha zor kazandırıldığı görülmüştür. Bunun için küçük yaşta kitap okuma alışkanlığının kazandırılması gerekmektedir. Burada okuma yazma bilmeyen bir çocuk için yazısız okuma kitapları olduğunu belirtelim. Burada çocuklar görsel okuma yapabilirler. Bunun yanında bu yaştaki çocuklara ebeveynleri tarafından da kitap okunabilir. Dünya çocuk kitapları haftasına belirli gün ve haftalar konumuzdan ulaşabilirsiniz.

Dünya Çocuk Kitapları Günü EtkinlikleriDünya Çocuk Kitapları Haftası

Dünya Çocuk Kitapları haftasında birçok özel etkinlikler yapılmaktadır.  Aşağıda yazdığımız etkinlikler bu zamana kadar yapılan Dünya Çocuk Kitapları haftası etkinliklerinden yola çıkarak hazırlanmıştır. Bu etkinliklerden bazıları:

  • Çocuk kitaplarının önemini vurgulamak ve çocuklara kitapları sevdirebilmek adına sempozyum, panel, konferans gibi etkinlikler yapılmaktadır.
  • Bu güne özel gezici kütüphaneler kurulmaktadır.
  • Çocuklar için yarışmalar düzenlenmektedir.
  • Dünya Çocuk Kitapları haftasına özel birçok çocuğa ücretsiz kitap dağıtılmaktadır.
  • Çocuk yazarları bu hafta için imza günü düzenleyebilmektedir.
  • Ayrıca bu haftaya özel çocuk kitaplarının zenginliğini tanıtabilmek için kütüphane gezileri düzenlenmektedir.

Dünya Çocuk Kitapları Haftası Ne Zaman Kutlanmaktadır?

Dünya Çocuk Kitapları haftası her yıl Kasım ayının 2.Pazartesi ile başlayan hafta kutlanır.


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
BİR YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.