Dünya Turizm Günü

Dünya Turizm Günü Ne Zaman?

Dünya Turizm Günü her sene 27 Eylül‘de kutlanmakta olup turizme verilen değerinde artışından dolayı ilgiyle bu gün yapılan etkinlikler takip edilmektedir.

Dünya Turizm Günü

Dünya Turzm günü her yıl farklı bir tema ile karşımıza çıkar. Her yıl farklı bir tema ile bir ülkede ortak bir etkinlik yapılır. Bir ülke ev sahipliği yapar ve ev sahibi ülkede o senenin teması yani konusu üzerine etkinlikler düzenlenir. Ülkemizde 2002 yılından beri kutlanan özel bir gündür.

Dünya Turizm Günü emekçi turizm çalışanlarımız için önemli bir değerli bir gündür. Ülkemizde turizm gelirleri günden güne artmaktadır. Aynı zamanda turizme yapılan yatırımlarda zamanla artmaktadır. Ülkemizde turistlerin ilgisi çekebilecek birçok turizm alanı vardır. Bu turizm alanlarından bazıları şunlardır: kültür turizmi, deniz turizmi, tarih turizmi.

Ülkemiz yaz dönemlerinde deniz turizminden dolayı bir turist patlaması yaşamaktadır. Antalya, İzmir gibi deniz turizminin gözde sahilleri dolup taşmaktadır. Turistler ülkemizin ekonomisine büyük katkı sağlamıştır ve sağlamaya da devam etmektedir. Bunun için turizm ve turistler ülkemiz için çok değerlidir.Dünya Turizm Günü

Dünya Turizm Günü Ne Zaman Kutlanmaktadır?

Dünya turizm günü 27 Eylül tarihinde kutlanır. Belirli gün ve haftalar adı altında kutlanır.

Makalede Neler Var

Bir önceki yazımız olan Dünya Çocuk Kitapları Haftası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
BİR YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.