Kapat

E-okul Ne Zaman Kapanacak? Kapanıyor? 2018

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 20 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 4,25. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
Anasayfa
Ne Zaman E-okul Ne Zaman Kapanacak? Kapanıyor? 2018
2018 E-okul Ne Zaman Kapanacak? Kapanıyor?

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı bittiği için E-okul öğretmenler için kapanmıştır. Öğrenciler için açıktır.

Öğrenciler ve Veliler İçin E-Okul Ne Zaman Kapanacak?

E-okul sürekli aktif bir sistemdir ve öğrenciler için hiç bir zaman kapanmaz. Tabi ki de küçük süreli güncellemeler ve ya yoğunluklar hariçtir. Özellikle karne dönemlerinde bazen sistemin yani e-okulun yoğunluğundan dolayı veliler ve öğrenciler veli bilgilendirme sistemine girememektedirler.

Size e okulun kapanması ile ilgili öğrencilerin merak ettiği kısımdan bahsedelim. E-okul öğrenciler için değil öğretmenler için okul idaresi tarafından karne gününden yaklaşık 1 hafta önce kapatılır. Öğrenciler bu süre içine girmeden taktir ve teşekkür belgelerini görmekte ve sınırda kalan öğrenciler öğretmenlerinden e-okul kapanmadan not istemektedirler. Mesela bir öğrenci 69.9 ortalama ile teşekkürü kaçırmaktadır. Bu durumda sistem öğretmenler için kapanmadan bir öğretmeninden rica ederek 0.1 puanı tamamlatıp teşekkür belgesi alabilir. 84.9 puanda kalan öğrenci de aynı şekilde öğretmenleri için sistem kapanmadan puan isteyebilir. Tabi öğretmenleri puan verirse istediği belgeyi alabilir. Tabi bu konuda öğretmenlerinizi çok puan isteyerek üzmenizi tavsiye etmiyoruz. Çok çok ufak puanlarda öğretmenlerinizden yardım isteyebilirsiniz. Çünkü ortalama da 84’te kalan bir öğrencinin bir dersinin 10 puan yükselmesi puanının 85 olmasına yetmeyebilir. Çünkü her dersin ortalamaya etkisi farklıdır. Her dersin ortalamaya etkisi farklıdır. Şunu da belirtelim hangi kademede okuyor olursanız olun teşekkür belgesi için not ortalamanız en az 70 puan takdir belgesi için not ortalamanızın en az 85 olması gerekir. Öğrencilerin aklına e-okul ne zaman kapanıyor , e okul ne zaman kapanacak diye düşünmeleri sadece notlarını görmek bu şekilde belgelerini hesaplamak istemesinden kaynaklanmaktadır.

E-okul Ne Zaman Kapanacak? Kapanıyor?

Öğretmenler İçin E-Okul Ne Zaman Kapanacak?

Okul idaresi tarafından sistem not kilitle işlemi yapılarak öğretmenler için not girişi kapatılmaktadır. Bu süre olarak okullar kapanmadan yaklaşık 1 hafta öncedir. Tabi bu süre idarenin taktirine bağlı olarak değişmektedir ama idareciler karneden önceki son hafta e-okul yoğunluğundan kurtulmak için öğretmenlere genellikle son haftaya kadar tüm not ve bilgi  girişlerini tamamlamalarını istemektedirler. Genellikle de son hafta karneler hazır hale gelmektedir. O yüzden öğretmenler için son hafta genellikle girişler kapatılmaktadır.  Birçok öğretmen gördük ve duyduk e okul ne zaman kapanacak , e-okul ne zaman kapanıyor diye soran. Tekrar yinelemek istiyoruz. E-okulun öğretmenler için ne zaman kapanacağı sadece okul idaresine bağlı bir durumdur.

Yani kısaca cevap vermek gerekirse

Öğrenciler için E-okul hiç bir zaman kapanmaz.

Veliler için de E-okul hiç bir zaman kapanmaz.

Öğretmenler için E-okul okul müdürünün uygun gördüğü tarihte (genelde okul kapatılmadan 1 hafta önce) kapatılır.

[Topuk]

“E-okul Ne Zaman Kapanacak? Kapanıyor? 2018” üzerine 190 yorum

 1. Melisa says:
 2. doruk says:
 3. doruk says:
 4. gtr says:
 5. Game Time says:
 6. İsmimden sanane says:
 7. Zekasiz says:
 8. Anonim says:
 9. Anonim says:
 10. Hivda says:
 11. Anonim says:
 12. nimet says:
  • xUNUTURSUNxİÇİNxYANAXYANAlRAVZAl says:
 13. gül says:
 14. boşver says:
 15. berna says:
 16. Anonim says:
 17. Anonim says:
 18. sıla says:
 19. Anonim says:
 20. DOL AN says:
 21. Merve says:
 22. Bedirhan says:
 23. Resul says:
 24. Alina çağdaş says:
 25. Serhat sarı says:
 26. Anonim says:
 27. Kullnıcı says:
Daha Fazla Yorum Yükle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.