Genel

E -Okul Öğrenci Notları Nasıl Bakılır?

Günümüzde artık öğrencilerin notlarını şeffaf bir şekilde internet üzerinden öğrenmek mümkün. Karne günlerinin artık bu açıdan pek bir anlamı kalmadı diyebiliriz. Karne sonuçları veliler için artık bir sürpriz olmayacak. Bunun yanında öğrencilerin yıl içindeki sınav sonuçlarına da güncel olarak ulaşmak mümkün. Bu durumun hem öğrenci hem de veliler açısından büyük faydaları var. Bilhassa veliler süreci bu sayede takip edip kolayca müdahalede bulunabiliyor. Veliler e-okul öğrenci notları nasıl bakılır konusunda genelde bilgisiz; ancak bu notlara ulaşmak oldukça kolay. Bu yazımızda e-okul sistem ile öğrenci sınav sonuçlarına nasıl bakıldığını anlatmaya çalışacağız

E -Okul Öğrenci Notları Nasıl Bakılır?

E-Okul Not Öğrenme

Öğrencilerin sınav notları veliler için çok önemlidir. Bu durum veliler açısından büyük bir merak konusudur. Artık bu bilgileri küçük bir web taraması ile halletmek mümkün. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi velilere sadece sınav notları değil devamsızlık bilgilerini de içerir. Yani e okul notları görme nasıl olur diye merak ediyorsanız; Yeni yeni oturan ve geliştirilmeye çalışılan sisteme öncelikle giriş yapmalısınız. Sisteme giriş için iki bilgi gerekiyor. Bunlardan birincisi öğrencinin TC Kimlik numarası, diğeri ise öğrencinin okul numarası. Bu bilgileri eksiksiz şekilde girdiğiniz zaman sol bölümde Not Bilgisi şeklinde bir sekme göreceksiniz. Bu bölümde öğrenciye ait hem sözlü hem de yazılı notlarını görme şansınız olacaktır. Öte yandan yıl içinde yapılan dönem ödevleri, özel projeler ve sunumlara dair not bilgilerini bu ekranda görmek mümkündür.

İlginizi Çekebilir:  TC Kimlik İle Ceza Sorgulama 2020

Takdir Teşekkür Nasıl Hesaplanır?

Öğrencilerin sezon boyunca en büyük motivasyonları takdir veya teşekkür belgesini almayı başarmaktır. Bunun için elbette belirli kriterler vardır. Artık E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile  öğrenciler ya da veliler karne gününü beklemeden takdir ya da teşekkür alıp alamayacaklarını görebilirler. Böylece gergin ve heyecanlı bekleyişe son verebilirler. Tabi bunu kesin olarak öğrenmek için öğretmenlerin bütün notları sisteme yansıtması gerekir. 70 ve 85 arası not alan öğrenciler teşekkür, 85 ve 100 arasında not alan öğrenciler takdir belgesi almaya hak kazanır. Öte taraftan bu sitemle birlikte devamsızlık durumlarına da her iki dönem özelinde bakmak mümkün olmaktadır.

E okul notları görme için: E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Etiketler

Hande Utku Demir

Sakarya Üniversitesi Coğrafya bölümü mezunuyum. Şuanda yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim. 7 yıldır blog yazarlığı ve bilgi paylaşımı yapmaktayım. Kaç Gün sitesinde uzun zamandır yazıyorum ve araştırdığım bilgileri en doğru şekilde sizlere sunmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün