E-Okul Şifremi Unuttum, E Okul Şifre Alma

Veli bilgilendirme sistemi olarak Milli Eğitim Bakanlığı çerçevesinde gerçekleştirilen e-okul sistemi, öğrencilerin ders notları ile birlikte birçok farklı konuda aileleri detaylı bir şekilde bilgilendirmektedir. Bilgisayar üzerinden ya da cep telefonu ve tablet aracılığı ile, MEB bünyesindeki sisteme şifre dahilinde giriş yaparak hemen elde edilen bilgiler eşliğinde öğrencinin ders notları hakkında en güncel bilgiler alınabilir. Ancak bazı zamanlar şifre unutulabilmekte ve kaybedilebilmektedir. Böyle zamanlarda öğrencilerin ve velilerin en çok merak etti yeniden şifre nasıl alınır sorusudur.

Veliler ile birlikte öğrenciler ve aynı zamanda yöneticiler için sunulan bu portal çerçevesinde, öğrencilerin eğitim bilgileri; devamsızlık durumları ve karne üzerindeki notlar ile birlikte, sınav sonuçları da en doğru şekilde arzu edilen her yerden giriş yapılarak öğrenilebilmektedir. Şimdi şifre yenileme ve okul sistemine tekrar giriş yapabilme durumu yazımız ile detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

E-okul Şifremi Unuttum Nasıl Yenileyebilirim?

E Okul Şifre Yenileme Nasıl Yapılır?

Eğer e okul şifrenizi unuttuysanız ve nasıl yeniden alacağınız konusunda bilgi sahibi değilseniz, yazımızın devamında yer alan adımları takip ederek e okul şifre yenileme nasıl yapılır sorunuza cevap bulabilirsiniz. Birkaç adım ile birlikte farklı aşamalar dahilinde şifre yeniden alınabilir. Sisteme giriş yapmak için ise öncelikle e-okul web adresine giriş yapmalısınız. Daha sonra ilgili öğrencinin TC kimlik numarası, öğrenci okul numarası ile birlikte ekran üzerinde beliren numaralar girilmek suretiyle en alt bölümde bulunan giriş kısmına tıklamak yeterlidir. Bu şekilde dört haneli numara ile birlikte giriş yapılarak artık e-okul sistemine dahil olabilirsiniz. Ardından ikinci ekran çıkacak. Veliler bu aşamanın ardından detaylı bir şekilde şifre olmadan öğrenci hakkındaki tüm farklı bilgileri alabilir, öğrencilerin haberi olmadan onların ders notları ile birlikte aynı zamanda sınavlar hakkındaki en güncel şekilde alınabilir. Fakat şifre alınması için mutlaka okul yönetimine başvurulması gerekir.

Bunun haricinde internet üzerinden ya da farklı bir yerden şifre alınamaz. Ancak öğrencinin detaylı bilgileri girilmek suretiyle şifre olmaksızın da sisteme giriş yapılabilir. Bu işlem öğrencilerin ve veliler ile birlikte okul sistemine güvenliğini sağlamak adına gerçekleştirilmektedir. Birebir olarak öğrenci, velisi ile birlikte giderek şifreyi yenileyebilir ve tekrar giriş yapabilir.

e okul şifresi yenileme
e okul şifresi yenileme

 Kolayca Öğrenci Hakkındaki Tüm Bilgileri Almanın Yolu

Velilerin artık zaman kaybedip okula gitmeye gerek olmadan, doğrudan internet aracılığıyla e-okul web adresine giriş yaparak şifre kapsamında, çocuğun okul hakkındaki bütün detayları alabilir. Öğretmenlerin birebir olarak giriş yapmak suretiyle bilgileri sunduğu bu portal çerçevesinde, veliler diledikleri zaman giriş yapabilir ve öğrencinin not sorgulamasında gerçekleştirerek diğer bütün bilgileri de alabilir. Bu durum 1. dönem ve 2. dönem çerçeve kapsamında farklı periyotlarda yapılmaktadır. Sınavlar gerçekleştirdikten sonra öğretmenler sisteme bilgileri girdiği andan itibaren veliler rahatlıkla en güncel bilgilerine buradan ulaşabilir. Ayrıca sistemin ücretsiz olması da özel bir avantaj sunuyor. Alınan notlar ile birlikte yapılan hesaplamalar dahilinde takdir ve teşekkür bilgisi de yine bu şekilde sistem üzerinden öğrenebilir. Fakat şifre kaybetme ve yenileme işlemi adına mutlaka okula müracaat edilmesi gerektiği söylenmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı