EFT Ne Zaman Hesaba Geçer ?

EFT ne zaman hesaba geçer ? sorusu birçok kişinin merakla sorduğu ve arama motolarında aradığı sorulardan biridir. Çünkü günümüzde tüm para aktarım işlemleri artık bankalar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu durumdan dolayıdır ki bankalar arası işlemler yapan bireyler ya da şirketler EFT ne zaman hesaba geçer ? sorusunun cevabını aramaktadır. Çünkü yapılan işlemlerin belirli bir vakti vardır ve her birey, her şirket veya bu tür EFT işlemlerini yapan herkes, yaptığı hesaplar arası para transferi işlemlerinin vaktinde, tam zamanında yapılmasını istemektedir. EFT işlemleri ile havale işlemleri arasında bir ayrım vardır ve bu iki kavram birbiriyle karıştırılmamalıdır. Bu iki kavramın karıştırılması sebebiyle, aslında EFT işlemini icra edip, bu işlemi havale işlemi sanan birçok kişi mevcuttur. EFT işlemleri sayesinde farklı bankalar arasında para transferi gerçekleştirilmiş olur. Havale işlemlerinde ise aynı banka üzerinde farklı hesaplar arasında para transferi gerçekleştirilir. Bu sebeptendir ki havale işlemleri yapıldığında para hızlı bir şekilde transfer yapılması istenen hesaba geçer.

Ancak EFT işlemlerinde transfer edilmek istenen para hızlı bir şekilde para aktarılmak istenen hesaba geçmez. Peki EFT ne zaman hesaba geçer ? Bu sorunun cevabını en genel tabiriyle vermek gerekirse, EFT, mesai saatleri içerisinde hesaba geçer. Yani saat 9:00 – 17:00 arasında yapılacak bankalar arası para transferi işlemleri, kısa adıyla eft işlemleri, bu saatler arasında hesaba geçer. EFT para aktarmalarında 5-10 dakikalık aralar olmaktadır. Bu aralar sebebiyle endişe etmeye gerek yoktur. Eğer hesap numarasını veya ibanı doğru bir şekilde yazdıysanız paralar bu saatler içerisinde para transferi yaptığınız kişinin, şirketin hesabına geçecektir.

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer ?

EFT Nedir ?

EFT’nin açılımı Elektronik Fon Transferidir. EFT, ödeme yapılacak olan bankadan farklı bir bankada hesabı olan kişiye ya da şirkete yapılacak olan para transferi işlemleridir. EFT temel anlamda havale işlemindeki ile aynı şekilde yapılmaktadır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi yapılacak olan işlemin bankaların mesai saatleri içerisinde yapılması gerekmektedir. EFT saatleri ise 9:00 – 17:00 arasıdır.

Her bankanın EFT saati bazen farklılık göstermektedir. EFT Saatleri dışında yapılan EFT’lerde farklı ücret tarifesi uygulanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2019 TYT Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ
  1. remzii dedi ki:

    eyvallah

  2. MELEK dedi ki:

    sağolun

  3. Ceren dedi ki:

    Teşekkür